Güvenlik güçleri tarafından öldürülen teröristin cenaze töreni PKK'nin mitingine dönüştü.

TUNCELİ'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen DTP Suruç İlçe Başkanı Şükrü Binici'nin oğlu 'Faik Suruç' kod adlı 27 yaşındaki Jehat Binici'nin cenazesi, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde toprağa verildi.
İlçe merkezine DTP'li Suruç Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla getirilen teröristin sözde PKK flamasına sarılı tabutunun ardından yaklaşık 3 bin kişi yürüdü. Kadın ve çocukların çoğunlukta kalabalık, Abdullah Öcalan'ın posterleri ile PKK flamasını taşırken, ilçede bulunan esnaf kepenk kapattı.
Tunceli'nin kırsal kesiminde 14 Nisan'da güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen, DTP Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Binici'nin yeğeni, DTP Suruç İlçe Başkanı Şükrü Binici'nin ise oğlu olan terörist Jehat Binici'nin cenazesi nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren yaklaşık 3 bin kişi, belediye binası önünde beklemeye başladı. Herhangi bir olay çıkmaması için Şanlıurfa'dan takviye kuvvetlerin geldiği Suruç'ta, 600 resmi ve sivil polis görevlendirildi.
İlçedeki esnaf kepenk kapatırken, cenaze aracının ilçeye yaklaştığının bildirilmesi üzerine grup, şimdiye kadar ölen teröristlerin fotoğraflarını ellerinde taşıyıp, slogan atarak yürüyüş başlattı.
Ön tarafında kadınların olduğu yaklaşık 3 bin kişilik grup, 'Öcalan', 'Öcalan'sız dünyayı başınıza yıkarız', 'Dişe diş kana kan', 'Yaşasın Apo', 'İntikam', 'Suruç Ovası, Apo'nun yuvası' sloganları atarak ilçe girişinde cenaze aracını karşıladı. Üzerinde 'görevli' yazan ve Suruç Belediyesi'ne ait cenaze aracına, PKK flaması, terörist başı Abdullah Öcalan'ın posteri ve ölen terörist Jehat Binici'nin Kuzey Irak'taki Kandil Dağı'ndaki kampta çektirdiği fotoğrafı asıldı.
Cenaze aracının gelmesi ardından grup, bu kez ilçe merkezine doğru yürüyüş başlattı. 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarının da asılı olduğu ilçe merkezinde yürüyüş yapan grup, en önde bulunan küçük yaştaki çocuklara, terörist başı Öcalan ve sözde PKK flamasını taşıtarak, ilçe merkezindeki caddelerde yaklaşık 3 kilometre yürüdükten sonra, cenazenin toprağa verileceği Suruç'a bağlı Büyüksergen Köyü'ne hareket etti. Cenazenin köye götürülmesi sırasında da grup üyeleri Öcalan ve PKK lehine Kürtçe sloganlar atttı. Sloganlar arasında Büyüksergen Köyü'ne getirilen Binici'nin cenazesi, burada toprağa verildikten sonra, cenazeye katılanlar dağıldı.