İsrail Başbakanı Başbakan, 'İsrail bu olayda, binlerce roket ve füze tehdidinde olan bir ülke nasıl davranırsa o şekilde hareket etmiştir' dediği'' ifadesi yer aldı.


İsrail'de, Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından uluslararası eleştirilere nasıl yanıt verileceğini ele almak üzere dün gece Başbakanları Binyamin Netanyahu başkanlığında, 7 bakanın katılımıyla toplantı yapıldığı bildirildi.

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, somut kararlar alınıp alınmadığı belirtilmezken, ''7 bakan bir forumda bir araya gelmiş ve İsrail'e uluslararası eleştirilerin ardından, Gazze'ye yardım götüren filo konusunun aydınlatılmasının yolları tartışılmıştır'' denildi.

İsrail askerlerinin bir soruşturmaya karşı korunacağı vurgulanan açıklamada, ''Başbakan akşam saatlerinde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile görüşmüştür. Bu görüşmelerde Başbakan, 'İsrail bu olayda, binlerce roket ve füze tehdidinde olan bir ülke nasıl davranırsa o şekilde hareket etmiştir' dediği'' ifadesi yer aldı.

Açıklamada, başka ayrıntılı bilgi yer almadı.

kaynak: Haber7