Filistin İçişleri Bakanı Hani El Kavasmi, Başbakan İsmail Haniye'ye istifasını sundu. El Kavasmi'nin istifası ilk çatlak olarak yorumlanırken, Filistin Başbakanı Haniye, El Kavasmi'nin istifasını kabul etmedi.

Filistinli yetkililer, Gazze'deki şiddeti sona erdirmek için çaba harcayan, ancak planı, güvenlik birimleri arasındaki kısıtlı işbirliği nedeniyle başarısızlığa uğrayan El Kavasmi'nin görevinin birinci ayında istifasını sunduğunu söylediler.

İstifası, ulusal birlik hükümetindeki ilk çatlak olarak yorumlanan El Kavasmi, Muhammed Dahlan'ın Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından ulusal güvenlik danışmanlığına atanmasından büyük rahatsızlık duymuş ve bu atamayla birlikte El Kavasmi'nin yetkileri asgariye inmişti.

Filistin İçişleri Bakanı'nın istifası kabul edilmedi
Filistin Başbakanı İsmail Haniye, İçişleri Bakanı Hani El Kavasmi'nin istifasını kabul etmedi.
Haniye'nin yardımcısı Muhammed Medhun, Kavasmi'nin, bugünkü bakanlar kurulu toplantısı sırasında istifa etmek istediğini açıkladığını, Haniye'nin ise bu istifayı kabul etmediğini söyledi.
Filistinli yetkililer, Gazze'deki şiddeti sona erdirmek için çaba harcayan, ancak planı güvenlik birimleri arasındaki kısıtlı işbirliği nedeniyle başarısızlığa uğrayan El Kavasmi'nin görevinin birinci ayında istifasını sunduğunu açıklamıştı.AA