Sadece üç yaşında olan küçük kız, geçirdiği trafik kazasının ardından


Üç yaşındaki Ya Wen, geçirdiği trafik kazasının ardından bira ve sigara içmeye başladı. Ailesi, Wen'in beş gün komada kaldığını ve hastanede çıktıktan sonra küçük kızın kişiliğinin değişip, sigara ve bira içmeye başladığını söylüyor.

Annesi Gao, kazanın ardından kızının bir yetişkinmiş gibi davranmaya başladığını belirtirken, "İçmeyi seviyor. Üç bardak birayı rahatlıkla içiyor" diyor.

Kızını tuvalette babasının sigaralarını içerken yakaladığını söyleyen anne, kızının şimdi günde 2 pakete kadar sigara içtiğini söylüyor.

Wen'in sigaraları evlerinin yakınındaki bir marketten aldığı öğrenilirken, marketteki görevliler de, küçük kızın sigaraları babası için aldığını düşündüklerini söylüyorlar.

Ya Wen'in babası, sigarayı bıraktığını ve şehrin başka bir bölgesine taşındıklarını söylüyor, ama kızının hala sigara gördüğünde ağlamaya başladığını da sözlerine ekliyor.

Daha önce de, dört yaşındaki Ardi Rizal adlı çocuğun günde iki paket sigara içtiği dünya basınına konu olmuş, yetkililer çocuğun ailesine yardım sözü vermişlerdi. "Oyun odaklı terapi" uygulanan Ardi Rizal'ın, tiryakiliğinin artık günde 15 sigaraya kadar düştüğü açıklandı.

kaynak: (Milliyet)