Kadın profesöre göre, Koreli gencin katliam nedeni 'kızların cinsel sinyallerinin gerilimi'
23 Nisan 2007 Pazartesi İngiliz basını, ABD'deki üniversite katliamcısının kontrolünü kaybetmesine neden olarak kızları gösterdi. Gazeteye göre kızlar, aşırı rahat tavırlarıyla erkekleri aşağılanmış hissettiriyor.
ABD'deki Virginia Teknik Üniversitesi'nde 32 kişiyi öldüren Cho Seung-Hui hakkında her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Bu defa da, İngiliz Sunday Times gazetesi "yalnız" ve "depresyonda" olduğu söylenen ve "kendine hayali bir kız arkadaş yaratan" bu gencin durumunun sorumlusunun kızlar olduğunu savundu. Gazete, "Günümüz genç kızlar çok rahat hareket ediyor. Erkekten farklı davranmıyorlar. Herhangi bir şey talep etmeden ve ilişkiyi sürdürme gereği duymadan cinsel ilişkiye giriyorlar. Erkeklere verdikleri sinyaller çok karışık. Bu da erkeklerin kendilerini aşağılanmış hissetmesine neden oluyor" diye yazdı.

'CİNSEL GERİLİM YARATIYORLAR'
Cho Seung-Hui'nin NBC'ye gönderdiği DVD'de "Ahlaksızlıklarınız size yetmedi" dediğini hatırlatan gazete, "Kendisi kız arkadaşsız ve cinsel ilişkisiz olduğu için çevresinde her şeyin bu kadar rahat yaşanmasına tepki gösterdi" diye yazdı. Gazeteye konuşan Amerikan Philadelphia Üniversitesi'nden Prof Dr. Camille Paglia da, "Kadınlar verdikleri sinyaller karşısında erkekler üzerinde nasıl bir cinsel gerilim meydana getirdiklerinin farkında bile değiller" diyerek gazetenin tezine destek verdi.

SİLAHLARI E-BAY SİTESİNDEN ALMIŞ
Henüz 8 yaşındayken otizm teşhisi konulan Güney Koreli Cho'nun oda arkadaşı Karan Grewal İngiliz Sunday Telegraph gazetesine, bu cinayetin aylar öncesinden planlanmaya başladığını söyledi. Grewal, "7 aydır tek kelime bile çıkmadı ağzından. Şimdi anlıyorum ki, büyük ihtimalle şüpheleri üzerine çekmemek için bu şekilde davranıyordu" dedi. Cho'nun katliamı yaptığı silahın şarjörlerini de e-bay'den aldığı ortaya çıktı.