Arınç - Erdoğan, 1 saat cumhurbaşkanlığı seçimini görüştü. Karar, yarın veya Çarşamba'ya
23 Nisan 2007 PazartesiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile bir araya geldi.
Arınç'ın makamında cereyân eden görüşme, saat 17.30'da başladı. Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Erdoğan, Meclis Başkanı Arınç ile cumhurbaşkanlığı seçim sürecine yönelik görüş alışverişinde bulunduğunu, isimler üzerinde değerlendirmede bulunmadıklarını söyledi.
Erdoğan, parti içinde kadın kolları, milletvekilleri, MKYK üyeleri ile değerlendirmeler yaptıklarını, yarın ve belki Çarşamba günü yapılacak grup toplantılarıyla karar vereceklerini söyledi.
Erdoğan, "gayet güzel, gayet olumlu bir sonuç çıkacak, uzlaşma neticesi" olan bir sonuç çıkacak" dedi.
Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Erdoğan, partinin tüm kademelerinin görüşlerinin aldıklarını belirterek, "Bundan önce yapılmış 10 cumhurbaşkanlığı seçiminde bizim yaptığımız çalışma yapılmamıştır. Bu çalışmaların neticesinde de milletvekili ve merkez karar yönetiminde bulunan arkadaşlarla görüştük. Muhtemelen yarın yapacağımız toplantıda arkadaşlarımız kararlarını verecekler. En geç son gün adayımızı açıklayacağız" dedi.
Erdoğan, gazetecilerin, "Aday olacak mısınız?" şeklindeki sorusunu ise "uzlaşma neticesinde bir isim açıklayacağız" diyerek yanıtladı.