''3 kişi tecâvüz etti'' dedi, doktor 'iz' bulamadı
23 Nisan 2007 Pazartesi Alanya'da tatil yapan Pakistan asıllı Avusturyalı 31 yaşındaki F.İ.M., 3 kişi tarafından kaçırılarak tecavüze uğradığını iddia etti. Alanya Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünde kadının tecavüze uğradığına dair bulguya rastlanmadı.
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde annesi ve teyzesiyle birlikte tatil yapan Pakistan asıllı Avusturyalı F.İ.M., dün akşam gezmeye çıktı. Sabaha karşı konakladıkları otele dönerken tanımadığı 3 kişinin kendisini zorla bir otomobile bindirerek Seyir Terası mevkiine götürdüğünü ve tecavüz ettiğini iddia eden F.İ.M., tatile geldikleri tur şirketini aradı. Tur yetkilileri, ailenin şikayetini Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bildirdi.
Ekipler, tecavüz iddiasında bulunan kadın ile yakınlarını bugün saat 06.00 sıralarında Alanya Devlet Hastanesi'ne sağlık kontrolü için getirdi. Yapılan kontrolde, kadının tecavüze uğradığına dair bulguya rastlanmadı. Tahlil ve sağlık kontrolünün ardından F.İ.M. ve yakınları Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne gitti, ancak ifade vermeyi reddetti.
Polisin soruşturması sürerken Avusturya Fahrî Konsolosluğu'ndan bir yetkili tur şirketini arayarak bilgi aldı. RIZA YANIK/İHA