Etekli fotoğraf, boşanma dâvâsında delil oldu
23 Nisan 2007 Pazartesi İzmir'in Çeşme İlçesi'nde oturan Nuray Melek, eşi işadamı Mehmet Can Melek'in evlenmeden önce birlikte olduğu sevgililerinden vazgeçmediğini, ‘orta yaş sendromuna' girip etek giydiğini öne sürerek ‘şiddetli geçimsizlik’ gerekçesiyle açtığı boşanma davasını kazandı. Mehmet Can Melek, 2 yıl evli kaldığı eşi Nuray'a, 7 bin YTL tazminat ile bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin YTL ‘yoksulluk nafakası' verecek.
Çeşmeli işadamı Mehmet Can Melek, 2005 yılında Nuray Melet ile evlendi. Çiftinin evlilikleri çıkan anlaşmazlık nedeniyle henüz ilk yılında çatırdamaya başladı. Nuray Melek, İzmir 11'inci Aile Mahkemesi'ne başvurarak ‘şiddetli geçimsizlik’ gerekçesiyle boşanma davası açtı.

ETEKLİ FOTOĞRAF DELİL OLDU
Nuray Melek, eşi Mehmet Can Belek'in başka kadınlarla ve özellikle evlilik öncesindeki sevgilileriyle görüşmeye devam ettiğini, evlilik birliğine uygun davranışlarda bulunmadığını öne sürdü.
Eşinin başka kadınlarla çekilen fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sunan Nuray Melek, eşine ait olduğunu iddia ettiği, etek giymiş fotoğraflarını da mahkemeye sunup “Eşim orta yaş sendromu geçirmektedir. Şiddetli geçimsizlik nedenlerinden biri de budur'' iddiasında bulundu.
İşadamı Mehmet Can Melek, dava dilekçesine avukatı aracılığıyla verdiği cevap dilekçesinde, eşinin aşırı kıskanç yapıya sahip olduğunu ve bu nedenle evlilik birliğinin yıprandığını savundu.

“İDDİA ÜZERİNE ÇEKTİRDİM''
Mehmet Can Melek, etekli fotoğrafın da bir yılbaşı akşamı arkadaşlarıyla girdiği iddia üzerine etek giydikten sonra çekildiğini, başka türlü bir anlamı olmadığını söyledi.
Hakim, karar duruşmasındaa çifti boşadı, Mehmet Can Melek'in eşine 7 bin YTL maddi ve manevi tazminat ile ve bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin YTL ‘yoksulluk nafakası' ödenmesine karar verdi.