Putin Bu Kez de Harley Davidson'a Bindi


Putin'den Ukrayna'ya Motorlu Çıkarma


Rusya Başbakanı Vladimir
Putin, Rusya'nın Karadeniz filosunun da bulunduğu Ukrayna'nın Sivastopol kentine motorlu çıkarma yaptı. Kırım sahil kentinde Avrupa'nın farklı ülkeleri ve Rusya'dan 5 bine yakın motorcunun bu yıl 14'üncüsünü gerçekleştikleri festivale katılan Putin, siyah gömlek, siyah kot, siyah beysbol şapka ve siyah eldivenlerle kendi kullandığı motorun üzerinden halkı selamladı.

Rusya başbakanı için hazırlanan Harley Davidson marka motor, Ukrayna ve Rusya bayrakları ile süslendi. Oluşturulan platformda motorculara seslenen Putin, güvenli sürüş konusunda teşvikkar olmalarını istedi ve motorcuların 'özgür ruhunu' övdü. Rusya'dan da yüze yakın motorcu festival çerçevesinde Kırım'a gelerek Putin'in motor sürüşüne katıldı.

Motorcuları
özgür insanlar olarak tanımlayan RusyaMotor en demokratik ulaşım aracı. Nereye gitmek isterseniz gidebilirsiniz. Avrupa'nın bir çok ülkesinden çok sayıda motorcunun festivalde yer alması önemli. Bu bize tek bir dünyada yaşadığımızı gösteriyor..." dedi. Başbakanı, "Putin motorcu hayranları ile fotoğraf çektirdi ve imza verdi. Bir bayanın eline imza isteğine ise Putin olumlu yanıt vermedi.

Putin daha sonra Kırım'ın Foros kentinde Ukraynaülkedönemde siyasi ve ekonomik alanda ilişkilerin geliştiğini hatırlatan Başbakanı Nikolay Azarov'la bir araya geldi. İki arasında son Putin, ikili ticaret hacminin kriz öncesi seviyeye ulaşmak üzere olduğunu söyledi. Rusya başbakanı uzay endüstrisi, uçak ve yüksekteknoloji alanında gelişen işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Rusya ve Ukrayna ilişkileri Turuncu Devrim lideri Viktor Yuşçenko döneminde kötüye gitmişti. NATO üyeliği ve batı yanlısı politikaları ile Moskova'nın tepkisini çeken Yuşçenko, Şubat 2010'da koltuğunu Rusya yanlısı Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'e bırakmak zorunda kaldı. Ukrayna'ya doğalgaz satışında önemli indirimler
sağlayan Moskova, Karadeniz Filosu'nun Sivastopol'daki varlığını 49 yıl daha garanti altına aldı.haberler.com