BM Genel Kurulu'nda konuşan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın 11 Eylül 2001'deki saldırıların ''Amerikan komplosu'' olduğunu söylemesi üzerine ABD'li ve batılı heyetler salonu terk etti. Ahmedinejad, BM Genel Kurulu'nda, dünyada birçok kişinin ''İsrail'in kurtuluşunu sağlamak için 11 Eylül saldırılarından ABD'nin sorumluğu olduğu tahmininde bulunduklarını'' söyledi.

İran’dan BM’nin Mavi Marmara raporuna destek ABD ve İsrail’e gözdağı
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, “Bu rapor, siyonist İsrail rejiminin, insanlık dışı yüzünü ortaya koyuyor’’ dedi... Hamaney’in askeri baş danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi ise “Düşmanlarımız, Irak’ta kaybettikleri kadar askeri bir haftada elden çıkarmayı göze alabilir mi? Düşmanların tüm askeri üsleri füzelerimizin menzili dahilinde’’ dedi.İran’dan BM’nin Mavi Marmara raporuna destek

İngiltere’de başa gelen İsraillileşiyor!
İngiltere’de muhalefetteyken İsrail’in Gazze katliamı ve ablukasını sert şekilde eleştiren koalisyon hükümetinin ortağı Liberal Demokrat Parti lideri ve Başbakan Yardımcısı Nick Clegg, eski Başbakan Margaret Thatcher’in siyasi literatüre soktuğu ‘U dönüşü’ yaşıyor.

Bulgaristan’da camilere bira şişeleri ve taşlarla saldırıyorlar
İsimleri Byanko yapılan Beyhanlar, İslami uyanışa vesile oluyor. Bulgaristan’da Müslümanların giderek güçlenmesi ve İslâm’ın etkinliğinin ülke genelinde artması, Müslümanların daha çok saldırıya ve ayrımcılığa uğramalarına da neden oluyor. Komünist dönemin içkici sözde müftüsü Nedim Gencev, Müslümanların tek sıkıntısı değil. Toplumda Müslümanlara karşı giderek artan bir önyargı da söz konusu. İbadet ve eğitim yerlerine yönelik saldırılar hızla artıyor.

“Tersine göç, Almanya için büyük bir kayıp olur”
Almanya’da bulunan Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı Bilimsel Direktörü Hacı Halil Uslucan, “Tersine göç, Almanya için büyük bir kayıp olur. Eğitim psikolojisi açısından insanlara zorla, yaptırımlarla bir şey öğretilemez” dedi.
vakit.com