Malatya vahşetinin kilit ismi, sabah uyandırıldı
26 Nisan 2007 Perşembe 13:00Malatya’da,18 Nisan tarihinde Zirve Yayınevi bürosunu basarak 1'i Alman 3 kişinin öldürülmesinde, kilit isim Emre Günaydın, tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde uyandırıldı.
Cinayetin ardından su borusuna tutunarak kaçmak isterken 3'üncü kattan düşen ve beyin kanaması geçiren Emre Günaydın, o tarihden itibaren Turgut Özal Tıp Merkezi’nde uyutuluyordu. Katliamda kilit isim olarak görülen ve cinayetleri işlediği iddia edilen Emre Günaydın’ın sabah saatlerinde uyandırıldığı ancak, ifadesinin henüz alınmadığı öğrenildi. Emre Günaydın’ın yarın ya da cumartesi günü ifadesi alınacak.
Öte yandan olayla ilgili olarak Kocaeli’nde gözaltına alınan O.Ç. adlı kişi, Malatya'ta sorgusunun ardından savcılıkca serbest bırakıldı. O.Ç.’nin ifadesinde, önce Necati Aydın ile ardından Emre Günaydın ile internette chat yaparken tanıştığını söyledi. Ardından Emre'ye, Necati Aydın'dan bahsettiğini, önerisi üzerine iki kişinin tanıştığını belirtti. O.Ç, Necati Aydın’ı da, Emre Günaydın’ı da tanımadığını ve hiç karşılaşmadıklarını ifade etti. O.Ç ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.