Kürşat Yılmaz, böbreklerinden rahatsızlandı, hastahâneye kaldırıldı, ultrasonu çekildi
26 Nisan 2007 Perşembe 16:10Tekirdağ F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Kürşat Yılmaz, böbrek rahatsızlığı nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak ultrasonu çekildi.
2005 yılında İstanbul Polisi tarafından icrâ olunan operasyon sonrası ünlü manken Tuğba Özay’ın evinde yakalanarak gözaltına alınan ve daha sonra çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Tekirdağ F Tipi Cezaevine konulan Kürşat Yılmaz, böbrek ağrısı şikâyeti ile sabah saatlerinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Bölümüne getirildi.
Yaklaşık 5 saat süreyle hastanede kalan Kürşat Yılmaz’ın ultrasonu çekildi. Kürşat Yılmaz’ın hastanede bulunduğu süre içinde ise polis ve Jandarma ekipleri çevrede geniş güvenlik tedbiri aldı.
Ultrason sonucunun ardından doktorlar Kürşat Yılmaz’a ilaç tedavisi verdi ve kontrol için ilerleyen günlerde tekrar hastaneye çağırdı.
Hastanenin hükümlü bölümünde tutulan ve daha sonra çok sayıda Jandarmanın arasında cezaevine aracına bindirilen Kürşat Yılmaz’ın zayıfladığı ve ağrıları yüzünden yürümekte güçlük çektiği gözlendi.