ABD'li emlak devi, Los Angeles'ta bir yıldır alıcı bekleyen dev malikanesini Türk işadamı Sarp Turanlıgil'e sattı. ABD’li emlak devi Muhammed Hadid, Los Angeles’ta bir yıldır alıcı bekleyen dev malikanesini Türk işadamı Sarp Turanlıgil’e sattı. Evi şirketi adına satın aldığı ve 4.500 metrekarelik 11 yatak odalı malikaneye en az 50 milyon dolar ödediği iddia edilen Turanlıgil, ‘ABD’de bu yıl yapılan en pahalı emlak satışına’ da imza atmış oldu.

Resim Galerisi için Tıklayın

BU MALİKANEYE 50 MİLYON DOLAR VERDİ..

ABD’de emlak piyasalarının bu yıl en çok konuştuğu satışın arkasından bir Türk çıktı.

Ritz Carlton otellerinin eski sahibi, emlak yatırımcısı Muhammed Hadid’in Los Angeles’taki dev malikanesini satın alan kişinin Elegan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sarp Turanlıgil olduğu açıklandı.

4 Haziran’da gerçekleşen satış için Turanlıgil’in Hadid’e ne kadar ödediği açıklanmadı. Ancak Wall Street Journal gazetesi en az 50 milyon dolar, Los Angeles Times gazetesi ise 72 milyon dolara yakın bir fiyatla satışın gerçekleştiğini öne sürdü.

Her iki miktarda da ABD emlak piyasasının bu yıl yaptığı en yüksek satış rekoru kırıldı. Yani, malikane ABD’de 2010 yılının en pahalı evi oldu. Daha önceki rekor Bootjack Çiftliği’ne 46.5 milyon dolar ödeyen Teksaslı enerji kralı Kelcy Warren’a aitti. “Le Belvedere” adıyla bilinen malikane 2006 yılında Hadid tarafından kişisel kullanım için tasarlanmış ve yapılmıştı. Sadece yapım masrafları 59 milyon dolar olan malikanenin Los Angeles’taki konumu da göz kamaştırıyor.

Daha önce Hollywood yıldızı Elizabeth Taylor, eski ABD Başkanı Ronald Reagan ve efsane şarkıcı Frank Sinatra’ya da ev sahipliği yapan bölgede yer alan Le Belvedere’nin çevresindeki iki malikane iki yıl önce 125 milyon dolar ve 150 milyon dolara alıcı bulmuştu.

Haber365..