+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Cumhuriyet için Tandoğan'dan sonra Çağlayan

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Cumhuriyet için Tandoğan'dan sonra Çağlayan Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879614

  focus Cumhuriyet için Tandoğan'dan sonra Çağlayan  Cumhuriyet için Tandoğan'dan sonra
  14 Nisan'da Ankara'da düzenlenen ve yaklaşık 1 milyon kişinin katıldığı Cumhuriyet Mitingi'nin bir benzeri yarın İstanbul Çağlayan Meydanı'nda yapılacak.


  Mitinge 100'den fazla dernek destek veriyor.

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan, mitinge katılmaları için tüm Türkiye'ye çağrıda bulunduklarını söyledi.

  Ankara Tandoğan'da düzenlenen mitingin benzeri olan ve AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak, Abdullah Gül'ün belirlenmesiyle birlikte, Çankaya'da Cumhuriyetin temel değerleriyle çatışma halinde olan bir anlayışın oluşacağı gerekçesiyle 29 Nisan Pazar günü İstanbul'da Çağlayan'da miting yapılacak. “Cumhuriyet İçin Birleşin, Yarın Çok Geç Olabilir” ana sloganıyla Çağlayan'da 13.00'te yapılacak miting, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, Bizim Ülke Derneği, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu, Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından organize ediliyor.


  Bazı yollar kapanacak

  Çağlayan Meydanı'nda yarın düzenlenecek miting nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, pazar günü düzenlenecek miting dolayısıyla saat 07.30'dan itibaren miting bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar şöyle:

  Darülaceze, Piyalepaşa, Çağlayan Vatan, Kağıthane, Dr. Cemil Bengü, İzzet Paşa, Abide-i Hürriyet, 28 Nisan, Halide Edip Adıvar ve Fevzi Çakmak caddeleri ile Feriköy Kasap, Akar, Eğitim, Ayazma, Gürun ve Fırın Arkası, Fırın Aralığı, Çınar, Çağlayan Top Sahası Yanı, Egemen, Yurt, Kanarya, Zafer, Yavuz, Avcılar, Yeniyol ve İdil sokaklar.

  Kasımpaşa'dan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Çağlayan Piyalepaşa Bulvarına katılım, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarından Çağlayan istikametine katılım, D-100'den Çağlayan katılımı, D-100'den Kasımpaşa katılımı, Vatan caddesi Çağlayan çıkışı, Mecidiyeköy'den Çağlayan'a gidiş Kuştepe ışıklar, Şişli istikametinden Çağlayan'a gidiş Hürriyet Tepe ışıklar, Kağıthane caddesinden Çağlayan'a çıkış, Okmeydanı kavşağından Darülaceze caddesine çıkış, TEM'den Darülaceze caddesine geliş, Piyalepaşa Darülaceze gelişi, Perpa Darülaceze gelişi, Gürsel Mahallesi gelişi, Halide Edip Caddesi Şişli gelişi ve Şişli'den Çağlayan'a geliş.

  Alternatif yollar

  Açıklamada, sürücülerin kullanabilecekleri alternatif yollar da belirtildi. Buna göre,

  -Kasımpaşa'dan Çağlayan yönüne gidecekler Okmeydanı ve Kağıthane istikametini
  -Okmeydanı'ndan Piyalepaşa yönüne gidecekler Haliç Hasköy istikametini
  -D-100'den Çağlayan ve Piyalepaşa Bulvarına gidecekler Okmeydanı-Mecidiyeköy-Balmumcu istikametini
  -Kağıthane'den Çağlayan yönüne gidecekler Okmeydanı-Sütlüce-Çeliktepe-Gültepe istikametini,
  -Vatan caddesinden Çağlayan istikametine gidecekler Kağıthane-Gülbağ-Mecidiyeköy istikametini
  -Mecidiyeköy'den Çağlayan yönüne gidecekler E-5 veya Şişli yönünü
  -Şişli'den Çağlayan yönüne gidecekler E-5'den Mecidiyeköy-Kuştepe-Dereyolu istikametini
  -Okmeydanı'ndan Mecidiyeköy'e gidecekler E-5 istikametini
  -TEM ve Okmeydanı'ndan Şişli istikametine gidecekler de Haliç veya Mecidiyeköy istikametini kullanabilecek.

  Sunucu Halit Ergenç

  Dün mitingin son rötuşlarını tamamlayan Çağlayan Mitingi Düzenleme Kurulu adına bilgi veren, Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseren Yaşar, mitingin sunuculuğunu oyuncu Halit Ergenç ile TRT'nin deneyimli spikeri Mehpare Çelik'in yapacağını açıkladı. Ergenç'in mitingde, "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi"ni de okuyacağı belirtildi. Mitinge, Ergenç'in dışında, tiyatrocu Rutkay Aziz, Bulutsuzluk Özlemi, Edip Akbayram ve Tolga Çandar'ın da aralarında yer aldığı çok sayıda sanatçı katılacak.

  3 koldan yürünecek

  Çağlayan Mitingi'nde meydana 3 koldan yürünecek. Şehir dışından gelenler, Okmeydanı'nda toplanıp Piyalepaşa Bulvarı'ndan; diğer katılımcılar da Perpa'dan ve Şişli Camii'nin önünden Çağlayan'a yürüyecek. Mitinge katılacak, otobüs, midibüs, minibüs ve özel araçların tamamı araçlarının ön ve arka yüzünde güvenlik için gerekli olan "Cumhuriyet Mitingi" yazısını taşıyacak.

 2. #2
  Süper Üye Beykağan Buraların yabancısı Beykağan - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  379
  Tecrübe Puanı
  261

  Tanımlı

  emeğine sağlık teşekkürler halocoust

 3. #3
  Onursal Üye Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  !
  Mesajlar
  10.944
  Blog Yazıları
  2
  Tecrübe Puanı
  16232936

  Tanımlı

  Türkiye'nin dört bir yanından gelenler Çağlayan'da...

  Ankara Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen ve büyük ses getiren cumhuriyet mitinginin ardından beklenen İstanbul Çağlayan Mitingi saat 13.00'te başladı... Çağlayan Meydanı hınca hınç dolmuş durumda, alana akın akın katılımcılar geliyor, özellikle genç katılımcıların fazlalığı dikkat çekiyor. Kalabalığın bir ucu Mecidiyeköy, bir ucu Dolapdere'ye uzandı. Kürsüden izdiham uyarısı yapılıyor...

  Şenol Demirci, Şakir Aydın, Tahsin Aksu, Haluk Atalay, Osman Kara'dan oluşan Milliyet Ekibi, İstanbul Çağlayan Mitingi'ni Milliyet.com.tr için adım adım izliyor...

  Meydana 19 ayrı güvenlik kapısından giriş yapılıyor. Alanda 7 bin polis görev yapıyor. Çağlayan Meydanı'na açılan bütün yollar trafiğe kapatıldı. Özellikle Taksim yönünden alana akın akın insanlar geliyor.
  Saat 09.30 sıralarında yaklaşık 200-250 kişilik Ankara Atatürkçü Düşünce Derneği'nin üyeleri PERPA'nın bulunduğu alana geldi. Halk otobüsü ve belediye otobükleri ile halk alana gelerek küçük küçük gruplar oluşturarak meydana inmeye başladı. Halk özellikle PERPA'dan inip Piyade Paşa Bulvarı üzerinden Çağlayan Meydanı'na giriş yapıyor.
  Saat 09:45... Mitinge katılmak için çok sayıda vatandaş başta Ankara olmak üzere diğer illerden İstanbul’a geldi. Mitinge, CHP, DSP, SHP, İP gibi çeşitli siyasi partiler ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek veriyor. Miting için geniş güvenlik önlemleri alınırken, vatandaşlar, kontrol noktalarından geçerek Çağlayan Meydanı’na geliyor.
  Saat 10:15... Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı AKP İl Başkanlığı'nın önünde toplanan insanlar, ellerinde Türk bayrakları, Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül posterleriyle birlikte binanın önünden geçerken yuhalayarak protesto ediyorlar. 'Çankaya yolu şeriata kapalı', 'Çankaya'da imam istemiyoruz' sloganları atıyorlar.
  Saat 10:30... Taksim Meydanı'nda ise sakin, henüz kalabalık yok. Burada saat 13:00'te AGOS Gazetesi önünde eylem yapılacak.
  Saat 11:20... Çağlayan Mitingi'ne birçok ilden katılım var ancak Ege çıkartması hakim denebilir. Çankaya Belediyesi çalışanları meydana geldi. Alana kırmızı-beyaz renkler damgasını vuruyor. 'Hepimiz Biriz, Hepimiz Mustafa Kemal'iz' şeklinde slogan atılıyor. Siyasi partilerin de destek verdiği mitingde katılımcılar hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı'nı söylüyor. Mitingte çok sayıda genç yaştan katılımcının olması dikkat çekiyor ve bu bugünkü mitingi, Ankara'daki mitingten ayıran en önemli fark olarak gösteriliyor.
  Saat 11:45... Çeşitli güzergahlarda toplanan gruplar, ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle polislerin oluşturduğu kontrol noktalarına gelmeyi sürdürüyor. Buralarda üst aramalarından geçirilen gruplar, alana giriş yapıyor. Çeşitli illerden otobüslerle gelen gruplar da, PERPA civarında park edilen araçlardan inerek Piyalepaşa Bulvarı’ndan miting alanına ulaşıyor. Bu arada polisin, panzerlerin de desteğiyle çevrede çok yoğun güvenlik önlemleri aldığı görülüyor.
  Saat 12:05... Mitinge 1 saatten az bir süre kaldı şu anda meydan tıka basa dolu. Ankara'da açılan 2 km uzunluğundaki Türk Bayrağı buraya da getirildi. Katılımcılar hep bir ağızdan şarkılar, marşlar söylüyor, sloganlar atıyor. Şehir dışından meydana gelen katılımcılar izdiham nedeniyle E-5 karayolunda kalmış durumda. Otobüsler yolda hareket edemeyecek şekilde kaldı ve katılımcılar alana ulaşmakta güçlük çekiyor. Halk açılan pankartlarla hükümeti hedef alıyor, cumhurbaşkanlığı seçimine göndermede bulunuyor. Etraf Türk bayraklarıyla kıpkırmızı oldu. 'Türkiye Laiktir Laik Kalacak' sloganı atılıyor.
  Saat: 12:45... PERPA civarında yoğunluk da iyice arttı. Katılımcılar park edilen araçlardan inerek Piyalepaşa Bulvarı'ndan hınca hınç dolu olan miting alanına ulaşıyor. Vatandaşların mitinge yoğun ilgisi, Çağlayan Meydanı’nın vaktinden önce dolup taşmasına neden oluyor. Miting alanından taşarak, Kağıthane ve Şişli yönüne doğru kuyruklar oluşturan kalabalık, şarkılar ve sloganlar eşliğinde mitingin başlama saatini bekliyor. Hoparlörlerden devamlı olarak başta “10. Yıl Marşı" olmak üzere çeşitli marşlar çalınıyor. Yüzlerce Türk bayrağı ve Atatürk posterinin açıldığı meydanda, sık sık “Hepimiz Kemalist, Hepimiz Türk’üz" sloganı atılıyor.
  Saat 13:10... Ve Miting büyük bir katılımla başladı. Burada kadın, erkek, genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden her yaş grubundan insan bulunuyor. Bulutsuz Özlemi konser veriyor. Meydanda adım atmak mümkün değil inanılmaz bir kalabalık var. Ayrıca izdiham nedeniyle telefonlar da kilitlendi.
  Saat 13:25... Bulutsuzluk Özlemi'nin konsenin sona ermesinin ardından, halk 10. Yıl Marşı'nı hep bir ağızdan söylüyor. Giriş noktaları özellikle Beşiktaş iskelesi, PERPA ve Şişli yönünden tamamen tıkanmış durumda. Sivil toplum örgütleri, sanatçılar da katılımcılar arasında. Çoğunlukta 'Çankaya Yolları Şeriata Kapalı' pankartı açılmış durumda.
  Saat 13:30... Sanatçı Sadık Gürbüz, miting alanını dolduran kalabalığı 'çatlamaya hazır sabır taşları' diye selamlayıp Çanakkale Türküsü'nü yüzbinlerle birlikte söyledi...
  Saat 13:35... Mitingteki izdiham nedeniyle bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi, ambulanslar hazır bekletiliyor...
  Saat 13:55... Mitingden "Türkiye laiktir laik kalacak", "Parola vatan işaret namus", "Hükümet istifa" sesleri yükseliyor.
  Saat 14:00... Saat 14:00'te miting katılımcıların hep bir ağızdan söylediği İstiklal Marşı'yla resmi olarak başladı.
  Saat 14:05... Miting kalabalığı "Çankaya'ya şeriat çıkmayacak" sloganları atarken metrelerce uzunluktaki Türk bayrakları yolları süslüyor. Tolga Çandar'ın söylediği Ege türkülerine kalabalık eşlik etti.
  Saat 14:08... Güvenlik görevlileri mitinge katılanların sayısını yüzbinler olarak ifade ederken kalabalığın ucu Ali Sami Yen Stadyumu'na dayandı.
  Saat 14:10... Oyuncu Halit Ergenç mikrofondan Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu, mitinge katılanlar hep bir ağızdan tekrarladı.
  Saat 14:20... Mitinge katılan yüzbinlerce insanın sorunsuz dağılabilmesi için İETT ücretsiz 100 ek sefer koyduğunu açıkladı.
  Saat 14:40... Miting alanını incelemek için gelen İstanbul Valisi Muammer Güler, hiçbir sıkıntı yaşanmadığını söyledi.

  İşte atılan sloganlar
  eydanda "Hepimiz Kemalistiz, Hepimiz Türküzö, "Ne ABD, Ne AB, Tam Bağımsız Türkiye", "Türkiye Laiktir Laik Kalacak", "Yarın Çok Geç Olacak", "Her şey Vatan İçin", "Atatürk Gençliği Görev Başında" şeklinde sloganlar atıldı. Meydanda bazı küçük çocukların asker kıyafeti ile dolaştırılması dikkat çekti. Bu arada, sahneden İstanbul’da hizmet veren halk otobüslerinin, mitinge katılmak isteyenleri otobüslere almadığı yönünde iddialar dile getirildi. Konuşmaların yapılacağı ve çeşitli sanatçıların şarkı söyleyip, şiir okuyacağı sahnenin yanına kurulan dev sinevizyon ekranından Mustafa Kemal Atatürk’e ve Kurtuluş Savaşı yıllarına ait görüntüler yayınlanıyor.
  Mitinge İstanbul dışındaki illerden çok sayıda katılım olduğu belirtilirken, Çağlayan’a çıkan yollarda ve özellikle E-5’te ciddi trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Perpa-Çağlayan Meydanı Şişli Camii hattındaki yaklaşık 10 kilometrelik yol vatandaşlarla dolup taşarken, yüzlerce polisin görev yaptığı miting alanının etrafı da İstanbul Emniyeti’ne bağlı helikopterler tarafından sürekli olarak izleniyor. Miting sırasında olumsuz olaylar yaşanmaması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bir "Kriz Masası" oluşturulurken, İstanbul Valisi Muammer Güler’in de çalışmaları yakından izlemek için İstanbul Emniyeti’ne geldiği bildirildi.
  Çağlayan’da düzenlenen "Cumhuriyet Mitingi", KanalTürk, Kanal B, Sky Turk ve Avrasya TV’den canlı olarak yayınlanırken, NTV, CNN Turk ve 24 kanallarında ise zaman zaman gerçekleştirilen canlı yayınlar ve mitinge ilişkin tartışma programları ile ekrana geliyor. Mitingi, TRT 2’de ara ara canlı olarak aktarıyor.


  ÇAĞLAYAN MİTİNGİ TRT 2’DEN NAKLEN YAYINLANIYOR

  14 Nisan’da Ankara’da yapılan Cumhuriyet Mitingini naklen yayınlamadığı için eleştirilere maruz kalan TRT, TRT 2 kanalından Çağlayan’daki mitingi naklen yayınlıyor. TRT 2 saat 13.00’dan itibaren mitingi naklen vermeye başladı. TRT 2 yayını şu saat itibariyle devam ediyor.

  İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

  Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin de aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum örgütlerince düzenlenen "Cumhuriyet İçin Çağlayan Mitingi" nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kriz masası oluşturuldu.
  Emniyet Müdürlüğü "A" Blok’taki Asayiş Harekat Merkezi içinde oluşturulan kriz masasında, İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, emniyet ve diğer ilgili birimlerin temsilcileri yer aldı. Kriz masasında, MOBESE kameraları aracılığıyla miting alanından aktarılan görüntüler de izleniyor.
  Bu arada İstanbul Valisi Muammer Güler de Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile birlikte emniyet müdürlüğüne geldi.

  Miting programı

  DİSK'in de aralarında bulunduğu 500'ün üzerinde kuruluş ve dernek tarafından desteklenen İstanbul Çağlayan mitingi, bugün gerçekleştiriliyor.
  Çağlayan'daki miting için saat 13.00'te katılımcılar toplanmaya başlayacak. Saat 13.00'te başlayacak mitingde, düzenleme komitesinden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkân Saylan, Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Başkanı Prof. Dr. Necla Arat ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nur Serter birer konuşma yapacaklar.
  Bulutsuzluk Özlemi ve Edip Akbayram'ın da bulunduğu müzik grupları ve sanatçıların da destek vereceği mitingde, Ayten Alpman "Memleketim" şarkısını söyleyecek. Ayrıca, sanatçı Rutkay Aziz Nâzım Hikmet'ten bir şiir, Halit Ergenç ise Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okuyacak.

 4. #4
  Onursal Üye Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  !
  Mesajlar
  10.944
  Blog Yazıları
  2
  Tecrübe Puanı
  16232936

 5. #5
  Baktabulkolik prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses Baktabul'un Çılgını prenses - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2.094
  Tecrübe Puanı
  33922808

  Tanımlı

  evet arkadaşlar bu mitinge bizat bende katıldım!
  unutmayın ki TÜRKİYE Laiktir Ve Laik Kalacaktır!!

  paylaşım için sağol

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-14-2012, 13:18
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-04-2010, 14:40
 3. Zafer Çağlayan kimdir-Zafer Çağlayan hayatı,biyografisi
  By Safak in forum İş Dünyası ( Kimdir)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-07-2008, 17:14
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-06-2007, 20:43
 5. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-17-2007, 13:43

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375