Diplomaları yok, ama milyonları var

Forbes Dergisi, diploması bile olmayan 25 ünlü dolar multi milyonerini açıkladı. Listede Türkiye'den Ahmet Nazif Zorlu da yer aldı. Forbes, 15 yaşında ailesine yardım etmek için okulu terk eden Türk işadamının başarılı yaşam öyküsüne yer verdi.

Forbes'in listesinin başında liseyi 17 yaşındayken terk eden Oscar ödüllü ünlü aktör Robert De Niro yer aldı. Lise diploması bile olmayan ünlü multi milyonerlerin arasında olimpiyat şampiyonu boksör George Foreman, aktris Uma Thurman ve Jessica Simpson da bulunuyor. Liseyi bile bitiremeyen bazı ünlü multi milyonerlerin ilginç hikâyeleri ise şöyle:
Amancio Ortega: Zara tekstil ve mağaza zincirlerinin sahibi işadamı 14 yaşında liseyi terk etti. İspanya'nın en zengin adamı, 25 milyar dolarlık bir servete sahip.
Kirk Kerkokian: 3 milyar dolarlık serveti olan Ermeni asıllı Amerikalı MGM kumarhane ve oteller zincirinin sahibi, boks yapmak için liseyi terk etti.
Francois Pinault: Fransa'nın en zengin üçüncü kişisi, Gucci, Converse ve Somsonite'ın sahibi.
Catherine Zeta-Jones: Londra'da 15 yaşında liseyi sinema yıldızı olmak için terk eden ünlü aktris. Yaklaşık 45 milyon dolarlık bir servete sahip.
Carl Lindner: Kapı kapı süt dağıtarak ailesine yardım için liseyi terk etti. Dondurma kralı oldu. Servetinin toplamı 1,7 milyar dolar.
Curtis James Jackson (50 Cent): Ünlü siyahi şarkıcı, New York'ta gittiği okulu 12 yaşında terk etti.

zaman