Fare zehiri içtiler, biri öldü diğeri komaya girdi
29 Nisan 2007 Pazar 15:00 Mersin'de, okul çıkışı fare zehri içerek intihara teşebbüs eden 2 öğrenciden biri hayatını kaybederken, diğeri yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.
Alınan bilgiye göre, Sebahattin Çakmakoğlu İlköğretim Okulu 7-E sınıfı öğrencisi K.B. (16) ile 8-C sınıfı öğrencisi M.A. (16), okul çıkışı Akbelen Mahallesi'ndeki bir portakal bahçesine giderek, birlikte fare zehri içti. İntihara teşebbüs eden öğrenciler daha sonra aynı mahallede okul arkadaşlarıyla buluştu. Bir süre mahallede dolaşan öğrencilerden K.B., zehrin etkisini göstermesiyle fenalık geçirmeye başladı. Arkadaşlarının gözü önünde yere yığılarak titremeye başlayan K.B., olay
yerine çağrılan ambulansla Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. M.A. da aynı ambulansla hastaneye kaldırılırken, gençlerin kendilerine müdahale eden doktorlara meyve yediklerini söyledikleri öğrenildi.
Fare zehri içtikleri daha sonradan anlaşılan öğrencilerden K.B., doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybederken, aynı zehirden içen M.A. ise hastanede polislere olayı anlatmaya çalıştığı sırada titremeye başladı. Oturduğu koltukta çırpınmaya başlayan öğrenci, bulunduğu yere yığılıp kaldı. Zehirlenen öğrenci, sedyeyle yoğun bakıma kaldırıldı. Durumunun ağır olduğu bildirilen M.A.'nın hastanedeki tedavisi sürerken, okul arkadaşlarından H.T. (Hüseyin Tan-15), her 2 öğrencinin de fare zehri içerek
intihara teşebbüs ettiklerini söyledi. H.T., zehirlenen 2 arkadaşı ile evden çıktıktan sonra sokakta karşılaştığını belirterek, "Yanlarına gittim, ne yapıyorsunuz dedim. Bana 'biraz dolaşalım' dediler. Gezerken K.B., yığılıp kaldı. Ne olduğunu sorduğumda fare zehri içtiklerini söylediler. Nedenini tam olarak bilmiyorum ama aileleriyle sorunları varmış" dedi.
HÜSEYİN KAR -İHA