Putin'den ilginç espri


Rusya Başbakanı Putin, Rus televizyonlarından canlı yayımlanan ve ülkenin değişik yerlerinden gelen soruları cevaplarken ilginç soruya espriyle cevap verdi.
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ülkeyi yönetmek için Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ile sırayla uyuduklarını, ülkenin durumundan emin olmak için Medvedev uyandıktan sonra uyuduğunu söyledi.

Putin, Rus televizyonlarından canlı yayımlanan ve ülkenin değişik yerlerinden gelen soruları yanıtladığı "yıllık soru-cevap" programında, "ülkenin doğudan batıya uçsuz bucaksız topraklarında saat farkından ötürü bir yerde gece iken ve herkes uyurken, diğer yerde sabah olabildiğini anımsatan ve "siz ve Devlet Başkanı uyurken ülkeyi kim yönetiyor?" diye soran bir izleyicinin bu sorusu okunduktan sonra, "sırayla uyuyoruz" dedi. Putin'in esprili yanıtı, kendisini izleyenlerce alkışlandı ve kahkahalarla karşılandı.

Putin-Medvedev ikilisinden hangisinin ülkenin gerçek lideri olduğu konusu hem Rus hem de dünya kamuoyunu sık sık meşgul ediyor.

Putin sırrını açıkladı

Rusya Başbakanı Vladimir Putin canlı yayında 2014 Soçi Kış Olimpiyatları ve 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliğini kazanmış olmanın kendisinin bir şansı mı olduğu sorusuna cevap verdi. Şanslı olduğunu kabul eden Putin, sırrını da canlı yayında açıkladı.

"Bir kimse sıkı çalışırsa, halkı ile birlikte olursa onların güvenini kazanır ve bunu ısrarlı ve tatlı bir şekilde sürdürürse ..." değerlendirmesinde bulunan Putin, "Herkesin kabul edeceği gibi bugüne kadar başardık ve gelecekte de başarılı olmayı ümit ediyoruz" dedi.
AA