'Umut Ve Umutsuzluk' Kimlerdeymiş...

Dünyada 53 ülkede yapılan 'umut ve umutsuzluk' anketinin sonuçlarından Nijerya en mutlu, Fransa ise en mutsuz ülke olarak çıktıDüşündürücü Sonuçlar..
Dünyada 53 ülkede yapılan 'umut ve umutsuzluk' anketinin sonuçlarından Nijerya en mutlu, Fransa ise en mutsuz ülke olarak çıktı.

Rahatladıkça Şikayeti Artan Ülkeler
İngiliz Times gazetesinde yer alan habere göre, Gallup şirketi tarafından yapılan ankette Nijerya'yı, Vietnam, Gana, Çin ve Brezilya izliyor.
Fransız yazar Victor Hugo'nun kitabından esinlenerek habere 'Sefiller' başlığını atan gazete, mutsuz ülkeler sıralamasında Fransa'yı İzlanda, Romanya, Sırbistan ve İngiltere'nin takip ettiğini bildirdi.
"Eğer başladığımız bu yıl size ümitsizlik veriyorsa, büyük ihtimalle Fransız ya da Avrupalısınız." denilen haberde, 2011 yılıyla ilgili Nijeryalıların ve Afganların, Amerikalılardan daha umutlu olduklarının ortaya çıktığı kaydedildi.
Gazete, Fransız düşünür Pascal Bruckner'in ülkesiyle ilgili, "Bu eski kıtanın âdeti Fransa'da daha da yaygındır; daha iyi yaşadıkça daha çok şikâyet ederiz." değerlendirmesine yer verdi.
Zaman