Ortalığı savaş alanına çeviren patlama San Francisco-Oakland Körfezi Köprüsü üzerinde meydana geldi. 32 bin 500 litre benzin yüklü tankeri benzin istasyonuna götüren 51 yaşındaki şoförün, aşırı hız yaparak bir direğe çarpması sonucu tanker infilak etti.
Patlama sonucu başlayan yangın sonucu açığa çıkan yoğun ısı, otoyolu tutan dev çelik direkleri eritti. Kazanın trafiğin sakin olduğu sabah saatlerinde meydana gelmiş olması ise büyük bir faciayı önledi.

TANKER ŞOFÖRÜ AĞIR YARALI

Yetkililer, ölen ya da yaralananın olmadığı olayda, 60 metreye varan alevlerin arasında kalan tanker şoförünün ikinci derece yanıklarla kurtulduğunu açıkladı. Her gün 75 bin aracın ve 280 bin kişinin San Francisco’ya geçtiği kaza bölgesinin, üç anayolun birleştiği nokta olduğu için onarımının aylar sürebileceği belirtildi. Çöken otoyol nedeniyle bölgede yaşayanları aylarca sürecek bir trafik kabusu bekliyor.

ONARIMI 10 MİLYON DOLARI GEÇECEK

Tankerin patlaması sonucu çıkan yangında ortalık cehenneme döndü. Yangının ısısıyla çöken direkler ise otoyolu bu hale getirdi. Yolun onarım masraflarının on milyon doları geçeceği tahmin ediliyor.


Akşam