Rusya'nın başkenti Moskova'nın en büyük uluslararası havalimanı Domodedovo'da intihar saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucunda 30'dan fazla kişi öldü 100'den fazla kişi de yaralandı

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedova havaalanının dış hatlar terminalinin bağaj alma bölümünde meydana gelen patlamada ölü sayısı 30'u aştı.
Rus haber ajansı RİA Novosti ve İngilizce yayın yapan "Russia Today" televizyonu, Sağlık Bakanlığı yetkililerine dayanarak verdikleri haberde, patlamada 30'dan fazla kişinin hayatını kaybettiğini, 100'den fazla kişinin yaralandığını duyurdular.
İngilizce yayın yapan "Russia Today" televizyonu, polisin yaptığı açıklamada, Rusya'nın en büyük ve trafiği en fazla olan Domodedova havaalanındaki patlamaya bir veya birden fazla intihar eylemcisinin yol açtığının belirtildiğini kaydetti.

Domodedova havaalanındaki patlamanın ardından Moskova'daki Vnukova ve Şeremetyevo havaalanlarında ve metrolardaki güvenlik önlemleri olağanüstü şekilde artırıldı. Domodedova havaalanına yapılan bazı uçuşların başkentteki Vnukova ve Şeremetyevo havaalanlarına yönlendirildiği belirtildi.
Rusya Devlet Başkanı Medvedev, ''intihar saldırısının sorumluları en kısa sürede yakalancak'' dedi.
AJANSLAR