Amerika'da 3 yılı aşkın süredir ilgiyle izlenen Ebru TV, şimdi de Avrupa'da yayın hayatına başladı.
Almanca ve İngilizce yayın yapacak olan kanalın açılışında konuşan Hessen Eyaleti Özel Televizyon Kurumu Başkanı Prof. Dr. Wolfgang Thaenert, "Bu, Türk olsun Alman olsun, Avrupalı izleyiciler olarak istifade edeceğimiz bir başarıdır" dedi.

Avrupa'da Almanca ve İngilizce yayın yapacak olan Ebru TV, görkemli bir açılış ile yayın hayatına başladı. Kanal, farklı kültürlerden insanların kendi inanç ve geleneklerini özgürce yaşamalarına katkıda bulunacak. Peyk Media Genel Müdürü Mustafa Altaş, kanalın gençlerle yaşlılar, güçsüzler ile güçlüler arasında köprü vazifesi göreceğini dile getirdi. Altaş, "Almanya, çeşitlilikler ülkesi. Ekonomimiz ve toplumumuz için bu çeşitlilik bir başarı faktörüdür. Başbakanımız Merkel ve Cumhurbaşkanımız Wulff, geleceğin farklı düşünceye, kültüre açık toplumlara ait olacağını söyledi. Biz de Ebru TV olarak bu açıklılığı ve kültürel çeşitliliği göstermek istiyoruz" dedi.

World Media Group AG bünyesinde yayın yapacak olan Ebru TV'nin açılışı Wiesbaden Schloss Biebrich'te geniş katılımlı bir program ile gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Mustafa Altaş, yayın hedeflerinin sadece izleyici kazanmak olmadığını ifade ederek, barış içinde birlikte yaşam ve toplumun sağlıklı gelişimi için katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Hessen Eyaleti Özel Televizyon Kurumu Başkanı Prof. Dr. Wolfgang Thaenert, Ebru TV'nin Avrupa'da ve özellikle Almanca konuşulan ülkelerde çoğulcu toplumun kalıcı bir gelişme kaydetmesine katkıda bulunduğunu ifade etti. "Avrupa'da komşuluk ve dostluğun karşılıklı alışverişe, diyaloğa ihtiyacı var" diyen Thaenert, "Bir televizyon izleyicisi olarak ben de başka bölgeleri, başka yaşam tarzlarını ve tasavvurlarını, kısacası başka kültürleri yakınlaştıran programları arzuluyorum. Ebru TV'nin mimarı olan kuruluş, bu fırsatı hayatla dolduruyor ve görsel medyamızı zenginleştiriyor. Bu, Türk olsun Alman olsun, Avrupalı izleyiciler olarak istifade edeceğimiz bir başarıdır. Hoş geldin Ebru TV!" diye konuştu. Ebru TV'yi yayın hayatına kazandırdığı için World Media Group'u tebrik eden Hessen Eyalet Hükümet Müsteşarı Michael Bußer, şunları söyledi: "İnsanların kendi inanç ve kültürlerini özgürce yaşamaları gerekir. Ebru TV'nin buna katkı sağlayacağını düşünüyorum."

Almanca dilinde yayın yapan Ebru TV'ninAlmanyave Avrupa için şans olduğunu söyleyen Sosyal Demokrat Parti (SPD) Avrupa Parlamentosu Milletvekili İsmail Ertuğ, "Böyle bir kanalın yayın hayatına başlamış olması beni son derece mutlu etti. Yayın hayatında başarılar diliyorum. Eminim başarıyı yakalayacaktır." dedi.

ZAMAN