GTP Genel Başkanı Tuna Bekleviç, milletvekili seçilme yaşının 25'e indirilmesine ilişkin, gençlere bu hak verilmediği takdirde bu Meclisin 'Utanç Meclisi' olacağını savundu.

Güçlü Türkiye Partisi (GTP) Genel Başkanı Tuna Bekleviç, milletvekili seçilme yaşının 25'e indirilmesine ilişkin, ''Eğer gençlere kazandığı bu hak verilmezse, bu meclis tarihe bir utanç meclisi olarak geçecektir'' görüşünü savundu.

Tuna Bekleviç, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti ve CHP'yi, 25 yaş yasası ve bağımsız adayların birleşik pusulada gösterilmesi paketinin, erken seçim olması durumunda geçerli olması için meclise davet etti.

Hemen Anayasa değişikliği yapılarak, milyonlarca gence seçilme hakkı tanınması gerektiğini ifade eden Bekleviç, ''Eğer gençlere kazandığı bu hak verilmezse, bu meclis tarihe bir utanç meclisi olarak geçecektir'' dedi.

''Bu meclisin en büyük kazanımının, gençlere kapalı olan siyasetin kapılarını aralamak olduğunu'' savunan Bekleviç, liderlerin zaman varken bu çağrıya kulak vermesini istedi.

AA