+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

FLAŞ - Hüsnü Mübarek istifa etti

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  FLAŞ - Hüsnü Mübarek istifa etti Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı FLAŞ - Hüsnü Mübarek istifa etti

  Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, gösterilerin 18. gününde istifa ettiğini açıkladı. Yönetimi Ordu Yüksek Konsey üstlendi.


  video için tıklayınız

  El Cezire:HÜSNÜ MÜBAREK İSTİFA ETTİ


  El Cezire, Hüsnü Mübarek'in istifa ettiğini açıkladı. Tahrir Meydanında halk sevinç gösterilerinde bulunuyor. Mübarek'in görevi orduya devrettiğini iddia edildi.

  Mısır'da 30 yıllık Mübarek devri sona erdi

  Tunus'ta başlayan ve Ortadoğu ile Arap ülkelerini etkileyen halk hareketi, Mısır'da 30 yıllık hüsnü Mübarek devriminin de sonunu getirdi. 18 gündür Mübarek'in istifa etmesi için protesto düzenleyenler, Mübarek'in dün gece ve ordunun bugün yaptığı açıklamalarla hayal kırıklığına uğrasa da gün sonunda bekledikleri haberi aldı.

  İlk önce ailesi ile birlikte Şarm El Şeyh'e gittiği belirtilen Mübarek, hem göstericilerin baskısına hem de uluslararası baskılara dayanamayarak istifa etti. İstifa kararını, Mübarek'in yardımcı olarak atadığı Ömer Süleyman duyurdu. Süleyman, "Ülkemizin geçtiği ağır şartlar karşısında Hüsnü Mübarek Devlet Başkanlığı görevinden ayrılmaya karar verdi." dedi. Süleyman, Mübarek'in yönetimi silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi'ne devrettiğini açıkladı.

  Konsey, bugün Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüseyin Tantavi başkanlığında bir toplantı gerçekleştirmiş ve dün gece istifa etmeyeceğini belirten Mübarek'e arka çıkmıştı.

  Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in yönetimi orduya devrederek istifa etmesinin ardından Kahire'de Tahrir Meydanı'ndaki göstericiler sevinç gösterilerine başladı. Kalabalık "Rejimi devirdik" şeklinde slogan atıyor. Mübarek'in istifasının ardından kalabalık bayraklar sallayarak, sloganlar atarken, şehrin her yerinden de korna sesleri duyuluyor.

  Mısır'ın muhalif isimlerinden Muhammed El Baradey de Hüsnü Mübarek'in istifasını "Bugün hayatımın en büyük günü" şeklinde değerlendirdi. Baradey, "Mısır, yıllar süren baskı döneminin ardından özgürlüğünü kavuştu." dedi.  El Baradey: Bugün hayatımın en büyük günü

  Mısır'ın muhalif isimlerinden Muhammed El Baradey, Hüsnü Mübarek'in istifasını "Bugün hayatımın en büyük günü" şeklinde değerlendirdi. Baradey, "Mısır, yıllar süren baskı döneminin ardından özgürlüğünü kavuştu." dedi.

  18:10: El Cezire: Mübarek istifa etti

  El Cezire, Hüsnü Mübarek'in istifa ettiğini açıkladı. Tahrir Meydanında halk sevinç gösterilerinde bulunuyor. Mübarek'in görevi orduya devrettiğini iddia edildi.

  17:14 - Göstericiler polis karakoluna saldırdı

  Mısır'ın Sina'daki El Ariş şehrinde bin kadar Mısırlının bir polis karakoluna saldırdığı bildirildi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, tutukluları serbest bırakmak için karakola saldıran kişilerle, karakolun çatısına çekilen polisler arasında çatışma çıktı. Saldırganların karakolun önündeki 3 aracı ateşe verdikleri ve molotof kokteyli kullandıkları belirtildi. Bu arada, görgü tanıkları başkanlık sarayından en az iki helikopterin havalandığını belirttiler.

  17:11 - Cumhurbaşkanlığından açıklama yapılacak

  Mısır Devlet Televizyonu, Mısır Cumhurbaşkanlığı'ndan önemli bir açıklama yapılacağını duyurdu. Ancak konuya ilişkin bir detay verilmedi. Öte yandan Mübarek, Şarm El Şeyh'e giderken, Kahire'deki göstericiler de Mübarek'in sarayı etrafını sarmış durumda. Sarayın üzerinde askeri helikopterlerin uçtuğu bildiriliyor.

  15:30-Mübarek: Onurlu bir çıkış yolu arıyorum

  İsrailliİşçi Partisimilletvekilli Binyamin Ben Eliezer, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in kendisine ''onurlu bir çıkış yolu aradığını'' söylediğini bildirdi.

  15:30-Müslüman Kardeşler: Haklar alınana kadar devam

  Mısır'daki önemli muhalif gruplardan Müslüman Kardeşler, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i devirmek için Mısırlılardan gösterileri sürdürmelerini istedi. Mübarek ve yardımcısının açıklamalarının Mısırlılar tarafından reddedildiği kaydedilen açıklamada, halka hitaben "Sabrınızı sınayan kibirli, yozlaşmış bir rejime göğüs germek sizin kaderiniz. Öyleyse ne kadar sabırlı, kararlı ve ısrarcı olduğunuzu gösterin, haklarınızı geri alın" ifadelerine yer verildi.

  15:30 - Al Arabiya: Mübarek Şarm El Şeyh'te

  Mısır Devlet Başkanı hüsnü Mübarek ve ailesinin başkent Kahire'den ayrıldığını duyuran El Arabiya televizyonu, gittikleri şehrin de Şarm El Şeyh olduğunu belirtti. Mübarek ve ailesinin Mısır'ın turistik kenti Şarm El Şeyh'te olduğunu kaydeden El Arabiya, başka bilgi vermezken kaynağını da açıklamadı.

  14:17 - El Arabiya: Mübarek ve ailesi Kahire'yi terk etti

  El Arabiya televizyonu, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü ve Mübarek ve ailesinin Kahire'yi terk ettiğini öne sürdü. Mübarek'in Mısır'ı terk ettiğini söyleyen televizyon ardından haberi düzelterek ülkeyi değil Kahire'yi terk ettiğini duyurdu.

  13:26 - ABD Büyükelçisi: Süleyman fiili cumhurbaşkanı

  Mısır'ın Washington Büyükelçisi Sameh Şukri, Hüsnü Mübarek'in bütün yetkilerini devrettiğinin altını çizerek, yardımcısı Ömer Süleyman'ın ''fiili cumhurbaşkanı'' olduğunu söyledi.

  12:35 -Devlet televizyonu kuşatma altında

  25 Ocak'tan beri gösterilerin merkezi olan Tahrir Meydanı'nda toplanan çok sayıda Mısırlı, devlet televizyonunu da kuşatmış durumda. Cuma namazı sonrası yine büyük gösteriler düzenlenmesi planlanıyor. Ancak Mübarek'in Oruba Sarayı'na giden yolların dikenli tellerle ve ordu birlikleri tarafından kapatıldığı ancak saraya giden yerlerde yüzlerce kişinin de toplandığı belirtiliyor.

  12:26: Ordu, Mübarek'in yetkilerini devretmesini onayladı

  Mısır ordusu ağırlığını Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in istifa etmeden yetkilerinin büyük bir kısmını yardımcısı Ömer Süleyman'a devretmesinden yana koydu. Ordudan iki gün içinde yapılan ikinci açıklamada, silahlı kuvvetlerin, Mübarek'in iktidarın barışçıl bir şekilde değişmesine ve bu yıl sonunda özgür ve adil başkanlık seçimlerinin yapılmasına yönelik planını onayladığı bildirildi.

  11:58 - Ordu'dan Mübarek'e destek

  Ordu, Mübarek'in vaatlerin takipçisi olacağını açıkladı. Olağan üstü halin kaldırılacağını, demokratik seçim yapılacağını belirtti

  11:38 - Mısır Maliye Bakanı: Darbe, Mısır'ı olumsuz etkiler

  Mısır Maliye Bakanı Semir Rıdvan, askeri bir darbenin Mısır'ı olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

  11:08 - Protestocular arasında bazı subaylar da var

  Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in 30 yıllık iktidarına karşı gösteriler sürerken, silahlı kuvvetlerden orta kademede 15 subay Mübarak'e karşı halk hareketine katıldı. Cuma sabah namazından hemen sonra telefonla Reuters ajansına açıklamada bulunan Binbaşı Ahmed Ali Şuman, "Silahlı kuvvetlerin halkla dayanışma hareketi başlamıştır" dedi.

  11:08 - Protestocular arasında bazı subaylar da var

  Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in 30 yıllık iktidarına karşı gösteriler sürerken, silahlı kuvvetlerden orta kademede 15 subay Mübarak'e karşı halk hareketine katıldı. Cuma sabah namazından hemen sonra telefonla Reuters ajansına açıklamada bulunan Binbaşı Ahmed Ali Şuman, "Silahlı kuvvetlerin halkla dayanışma hareketi başlamıştır" dedi.

  09:56-Mübarek'in açıklamaları hayalkırıklığı

  Günlerdir Kahire'nin Tahrir Meydanı'nda kamp kurmuş olan göstericilere, sabahın erken saatlerinde çok sayıda gösterici katılmaya başladı. Ayrıca devlet televizyonu binası, parlamento ve başkanlık sarayı yakınlarında yine çok sayıda gösterici bekliyor. Dün gece heyecanlı bekleyişle meydanları dolduran Mısırlılar, Mübarek'in istifa etmemesiyle şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaşadı. Televizyonlardan veya cep telefonlarından konuşmayı takip eden göstericilerin bekledikleri sözler, Mübarek'ten gelmedi. Ardından meydanlardaki heyecanlı bekleyişin yerini öfke aldı. Daha Mübarek konuşmasını bitirmeden, kalabalıklar Mübarek aleyhine sloganlar atmaya başladı.

  09:46-AB'den yönetim değişikliği çağrısı

  Mısır'da Devlet başkanı Hüsnü Mübarek'in istifa etmeyeceğini açıklamasının ardından Avrupa Birliği liderleri de yönetim değişikliği çağrılarını yineledi. AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Mübarek'in dün gece yaptığı konuşmanın "daha hızlı ve derin reformlara kapı aralamadığını" söyledi.

  09:42- Mısır'da ordu açıklama yapacak

  Mısır'da ordunun üst kademelerinin bir toplantı gerçekleştirmekte olduğu ve ardından açıklama yapılacağı belirtildi. Mısır devlet haber ajansı Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi'nin bu sabah bir toplantı gerçekleştirmekte olduğunu duyurdu.

  06:20 - Obama: Hükümet demokrasi fırsatını kullanmadı

  ABD Başkanı Barack Obama, Mısır hükümetinin gerçek demokrasiye doğru inandırıcı, somut ve açık yol ortaya koyması gerektiğini ama hükümetin henüz bu fırsatı kullanmadığını söyledi.

  01:06-İsrail'den ilk tepki

  İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Mısır'daki son olaylarla ilgili açıklamasında, "Çıkış yolunu kalmak Mısır halkına bırakılmalı." dedi.  Alıntı

 2. #2
  Onursal Üye eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart Baktabul'un Çılgını eğitim_şart - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu Yer
  Antalya
  Mesajlar
  3.750
  Blog Yazıları
  16
  Tecrübe Puanı
  107374649

  Tanımlı Ce: FLAŞ - Hüsnü Mübarek istifa etti

  Hadi gözleri aydın

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. CHP'de 43 il başkanı istifa etti
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-12-2011, 22:58
 2. CHP'de 34 il başkanı istifa etti
  By кıνıяcıк in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-10-2011, 22:25
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-12-2009, 11:19
 4. Flaş Flaş Flaş Aragones İstifa Etti!
  By volkanixx in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 04-01-2009, 16:16
 5. Lee istifa etti
  By alperen1907 in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-17-2007, 19:42

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375