+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu

Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Kıskanılanlar Bölgesi.
  Mesajlar
  3.393
  Blog Yazıları
  44
  Tecrübe Puanı
  92546722

  Siren Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO

  Japonya'da 8.9 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem nedeniyle oluşan tsunami ülkenin kuzeyini vurdu. Kuzey sahil şeridinde olan bölgeler boşaltılmaya başlandı, insanlara yüksek yerlere geçmesi uyarısında bulunuldu.
  ABD Jeolojik Araştırma Kurumu, depremin büyüklüğünün 8.9 olduğunu açıkladı. Ülkenin 130 kilometre açığında meydana gelen depremin büyüklüğü önce 7.9, ardından da 8.8 olarak açıklanmıştı.
  NHK televizyonu, 8.9 büyüklüğündeki depremin, başkent Tokyo'daki binaları salladığını ve ''çok sayıda yaralı'' olduğunu duyurdu.
  Depremden Tokyo ve çevresindeki 4 milyon ev etkilendi. Tokyo'nun merkezinde büyük binalar şiddetli sarsılırken, çalışanlar sokaklara çıktı. Depremin ardından Tokyo'da yaralılar olduğu da belirtildi.
  Petrol rafinerileri ve doğalgaz tesislerinde yangınlar çıktı. Ancak herhangi bir radyoaktif sızıntı olmadığı belirtildi. Deprem nedeniyle havalimanları zarar gördü, yolcular tahliye ediliyor.
  Tokyo metrosunda deprem sonrasında herhangi bir kaza meydana gelmediği belirtildi.
  Deprem: Video için tıklayınız...
  Japon Hava Kuvvetleri depremin zararlarını ortaya çıkarmak için 8 uçağı havalandırdı.
  Fukushima kentinde 5 kişi öldü. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

  Tsunami: Video için tıklayınız...
  Tsunami: Video için tıklayınız...
  Tsunami: Video için tıklayınız...

  TSUNAMİDE 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
  YENİ DEV DALGALAR BEKLENİYOR

  Japonya'nın doğu kıyısını vuran 8,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında meydana gelen tsunaminin yıkıcı etkileri oldu. Kyodo haber ajansı, Japonya'nın kuzeyindeki Sendai limanında tsunaminin yol açtığı 10 metre yüksekliğindeki dev dalga nedeniyle bir kişinin öldüğünü duyurdu.
  Meteoroloji kurumundan yapılar açıklamada, Miyagi kıyılarını 7 metre yüksekliğindeki dev dalgaların vurduğu belirtildi. Denizin 1,5 km içeriye girdiği bölge halkına yüksek yerlere çıkılması için uyarıda bulunulduğu ifade edildi. Güneydoğu sahilleri için de tsunami uyarısı yapıldı.
  Dev deprem dalgası, depremin merkez üssü yakınındaki sahilde bulunan araçların sularla sürüklenmesine, binaların yıkılmasına ve yangınlara neden oldu. Tsunami sonucu evler pirinç tarlalarına sürüklendi. NHK kanalı, Fukushima bölgesindeki Onahama kentinde araçların, evlerin ve binaların tsunamiyle sürüklenip götürüldüğü görüntüleri yayınladı.
  "Kıyılardaki yerleşimleri boşaltın tsunami uzun sürebilir" uyarısı yapan Japonya içişleri Bakanlığı, "6-10 metre arasında tsunami dalgalarının sürmesi bekleniyor" dedi.


  DÜNYA TSUNAMİ ALARMINDA
  ABD'nin Hawaii eyaletinde bulunan Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, Japonya açıklarında meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından verdiği tsunami alarmının sahasını, Büyük Okyanus bölgesinin büyük bir kısmını içine alacak şekilde genişletti.

  Merkez tarafından TSİ 09.30'da yayımlanan açıklamada, daha önce Japonya, Rusya, Marcus Adası ve Kuzey Marianas için geçerli olduğu duyurulan tsunami alarmı bölgesinin, Filipinler, Papua Yeni Gine, ABD'nin Hawaii eyaleti, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Amerika'nın Büyük Okyanus kıyısını içine alacak şekilde genişletildiği bildirildi.
  Japonya'da meydana gelen depremin ardından Tayvan'daki meteoroloji bürosundan tsunami alarmı verildi. Meteoroloji bürosundan yapılan açıklamada, TSİ 11.30 sularında tsunami dalgasının beklendiği belirtilerek sahil bölgelerinde yaşayanların deniz şartlarındaki değişiklikler konusunda hazırlıklı olmaları istendi.
  Japonya'da meydana gelen 8,9 büyüklüğündeki depremin ardından Endonezya'da da tsunami uyarısı yapıldı. Meteoroloji kurumu, ülkenin doğu kesimlerindeki Kuzey Sulavesi, Papua ve Molük Adaları için tsunami uyarısında bulundu. Tsunaminin bu bölgeleri TSİ 13.00'de vurabileceği belirtildi. Öte yandan Hawaii'deki Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, tsunami uyarısını Pasifik bölgesinin çoğunun kapsayacak şekilde genişletti.

  4 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

  Japonya'nın kuzeydoğusunda, 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından 4 artçı deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırma Kurumu, 7.1 büyüklüğe kadar 4 artçı depremin daha olduğunu bildirdi.

  DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ DEĞİŞTİRİLDİ

  Japonya'da meydana gelen depremin büyüklüğü 8,9 olarak açıklandı. ABD Jeolojik Araştırma Kurumu USGS, Japonya'nın kuzeydoğu kıyıları açıklarında meydana gelen depremin 8,9 olduğunu bildirdi. Japonya Meteoroloji kurumundan yapılan ilk açıklamada depremin büyüklüğü 7,9 olarak kaydedilmişti.
  Japonya'da çarşamba günü 7.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.

  YÜZYILIN EN ŞİDDETLİ DEPREMLERİ


  Yüzyılın başından beri dünyada meydana gelen en şiddetli depremler, büyüklüklerine göre şöyle sıralanıyor:

  1960: Şili - Şili'de 9,5 büyüklüğündeki depremde 5 bin 700 kişi hayatını kaybetti. Depremin ardından oluşan tsunami, Pasifik kıyısındaki ülkeleri tehdit etti ve Hawaii'de 61, Japonya'da 130 kişinin ölümüne yol açtı.

  1964: Alaska - Prens William Boğazı yakınlarındaki 9,2 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen tsunami, yüzden fazla kişinin ölümüne yol açtı.

  2004: Asya -
  Endonezya'ya bağlı Sumatra adası açıklarında 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen tsunami, 10 kadar komşu ülkeyi etkiledi, 270 bin kişi öldü ya da kayboldu.

  1952: SSCB- Kamçatka Yarımadasında 9 büyüklüğünde meydana gelen deprem ve sonrasındaki tsunami, Şili ve Peru'yu da etkiledi. Deprem 2 bin 300 kişinin ölümüne yol açtı.

  1906: Ekvador - Kolombiya ve Ekvador kıyıları açıklarında 8,8 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan tsunami bin kadar kişinin ölümüne yol açtı.

  1965: Alaska - 8,7 büyüklüğündeki depremin neden olduğu tsunami Aleoutiennes Adalarını etkiledi.

  2005: Endonezya - Sumatra açıklarındaki Nias adası yakınlarında 8,6 büyüklüğündeki depremde 900 kişi öldü, 6 bin kişi yaralandı.

  1957: Alaska - Andreanof adalarını vuran 8,6 büyüklüğündeki deprem önemli bir tsunami faciasına yol açtı
  AA

 2. #2
  NoBo Prensesi NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Bulunduğu Yer
  Sıfır Noktası
  Mesajlar
  13.138
  Blog Yazıları
  302
  Tecrübe Puanı
  107375279

  Tanımlı Ce: Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO

  Sabah haberlerde izledim en son 29 ölü denildi japonya deprem ulkesi olduug icin artcilari cok hissetmiyor ama bu 8.9 siddetindeki tsunami bir cok bölgeye hasar vermis...

 3. #3
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO

  Depremde çıkan yangınlar korkutuyor

  Japonya'yı vuran 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgedeki petrol rafinerisinde yangın çıktı.


  Cosmo Oil şirketinin Tokyo'nun doğusundaki Çiba'da yer alan rafineresinde patlamalar meydana geldi.

  NHK televizyonunda yayınlanan görüntülerde tesisin alev alev yandığı görülüyor

  Çiba'da JFE Holding'e ait çelik fabrikasında dayangınçıktı.

  FARKLI BÖLGELERDE 48 YANGIN

  Japonya'daki büyük depremin ardından ülkenin kuzeydoğusunda 48 noktada yangın çıktığı bildirildi.

  NÜKLEER SANTRALDE YANGIN

  Japonya'nın Miyagi ilindeki Onagawa nükleer santralindeki türbin binasında yangın çıktığı bildirildi.

  Kyodo haber ajansı, Onagawa nükleer santralindeki türbin binasında yangın çıktığını duyurdu.


  ajanslar

 4. #4
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO

  Sayılarla Japonya depremi

  Japonya'nın doğu kıyısını vuran 8,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında meydana gelen 4 metre büyüklüğündeki tsunaminin yıkıcı etkileri oldu.


  Bu güne kadar dünya yüzeyinde kaydedilmiş en şiddetli 5. deprem

  - Son 140 yılın en şiddetli depremi.

  - Japonya'da, depremlerin ölçülmeye başladığı günden bu güne kadar kaydedilen en büyük deprem.

  - Marmara depreminde ortaya çıkan enejinin 900 katı büyüklüğünde bir enerji ortaya çıktı.

  -Depremokyanus tabanında 1 kilometrelik bir kırık oluşturdu.

  - Sadece Tokyo'da 14 binadayangınçıktı.

  - Deprem sonrasında oluşan tusunami Fukushima ilinde karadan 5 kilometre ilerledi.

  - Tsunami Avustralya'ya kadar ulaşacak.

  - Yeni artçılar da tsunamiye sebep olabilir.

  - Ölü sayısı, şu ana kadar edinilen bilgilere göre 50, Kayıp sayısı 30

  Japonelektronikdevi Sony, 6 fabrikasını kapattığını açıkladı.

  - BM 30 arama ve kurtarma ekibini hazır bekletiyor.

  - Pasifik Okyanusunda ilerleyen tsunami dalgaları, pekçok adanın rakımından daha yüksekte

  -Rusya kıyı bölgelerde tahliyelere başladı.

  ajanslar

 5. #5
  Isınan Üye Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe Baktabul'un Çılgını Mor Menekşe - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2011
  Bulunduğu Yer
  Her yer
  Mesajlar
  47
  Tecrübe Puanı
  1610763

  Tanımlı Ce: Tokyo'nun kuzeyini tsunami vurdu - VİDEO

  Bizde olsa sanırım bir İstanbul yok olurdu. Şu ana kadar kaç kişi hayatını kaybetmiş acaba?

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Tokyo - Tokyo Hakkında - Tokyo Turizmi - Tokyo Resimleri
  By GönüL in forum Dünyadaki Güzellikler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-01-2009, 19:46
 2. Japonya'yı mini tsunami vurdu
  By LAFAKOZ in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-11-2008, 10:20
 3. Tsunami,Tsunami Nedir?,Tsunami Hakkında,Doğal Afetler
  By zeynep in forum Çevre Bilimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-23-2008, 15:12
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-15-2008, 19:38
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-30-2007, 20:49

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375