Prens Harry, görev sırasında kolunu ya da bacağına kaybeden askerlerle 320 kilometre yürüyecek.

İngiliz tahtının üçüncü veliahtı Prens Harry önceki geceyi, Kuzey Kutbu’na yürümek için hazırlık yaptığı Norveç’te geçirdi.
“Yaralılarla Yürüyüş” adlı derneğin başkanı olan Prens Harry, görev sırasında kolunu ya da bacağına kaybeden askerlerle 320 kilometre yürüyecek.
Spitsbergen Adası’nda üç gün antrenman yapacak olan ekip, Kuzey Kutbu’na doğru yapacakları 5 günlük yürüyüş sırasında, 2 milyon sterlin (3.2 milyon TL) bağış toplamayı amaçladıklarını açıkladı.
Askerlerle buluştuğunda hazır olup olmadığı sorulan Prens Harry “Bu arkadaşlar kadar hazır değilim” yanıtını verdi. Prens Harry ve arkadaşları maddi destek sağlamanın yanı sıra, yaralanan askerlerin yaşadıkları konusunda farkındalık yaratmak istediklerini de söylediler.
26 yaşındaki Galler Prensi Harry, Galler Prensi Charles ve 1997’de ölen Galler Prensesi Diana’nın ikinci oğlu. Prens Harry annesinin adına kurulan Prenses Diana Anma Vakfı’nın yanı sıra, AIDS’liler için çalışan kuruluşların da aralarında bulunduğu çok sayıda dernek ve vakıfta başı çekiyor.
GAZETE HABERTÜRK