TBMM Genel Kurulunda, milletvekili seçiminin 22 Temmuz Pazar günü yapılmasına ilişkin önerge kabul edildi. CHP'li Haluk Koç, 'Sizin şecereniz o kadar kötü ki şecereniz çıkarılır ve alnınızın ortasına konulur. 'Bizi millet seçti' diyorsunuz. Bizi kim seçti peki, biz uzaydan mı geldik? Milli iradenin CHP'ye yansıyan kısmını neden görmüyorsunuz?'' dedi.

MİLLETE GİTMEKTEN KORKUYORSUNUZ
Seçimlerin artık Türkiye'nin önüne geldiğini kaydeden Fatsa, ''Hem seçim isteyeceksin hem de bundan kaçacaksın. Yan çizmek, seçimden kaçmak için ileri sürülmüş bahanelerle millete gitmekten korkuyorsunuz'' dedi. ''Kimin samimi olduğunu, kimin olmadığını milletimiz görmüştür'' diyen Eyüp Fatsa, şunları söyledi:

''TELAŞ VE ACELECİLİK GÖRDÜM''
Anavatan Partisi grubu adına görüşlerini dile getiren Bitlis Milletvekili Edip Safder Gaydalı, önergenin dün görüşüldüğü Anayasa Komisyonunda, ''telaş ve acelecilik'' gördüğünü söyledi.

''MİLLİ İRADEYİ SORGULATTINIZ''
Şahsı adına söz alan AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ise milli iradenin mahkemeye düşürülmesinden rahatsız olduğunu söyledi. ''Bugüne kadar, kimse milli iradeyi mahkemeye götürerek, sorgulanmasına neden olmamıştır, ama siz oldunuz'' dedi.

''MİLLET ADINA EGEMENLİĞİ SADECE MECLİS KULLANMAZ''
Söz isteyen CHP Ankara Milletvekili Oya Araslı da yerinden yaptığı konuşmada şunları söyledi: ''Anayasal sistemde millet adına egemenliği kullanan sadece Meclis değildir. Anayasaya göre egemenliğin kullanılması, Anayasanın gösterdiği kurumlarla yapılır.''
internet
haber