Elindeki babası
Seattle'da yaşayan 78 yaşındaki Kenneth Schneider, "Doğup büyüdüğüm toprakları, Utah'ı özledim" deyip hasret gidermek istedi. 6 yıldır sırra kadem basan Bay Kenneth'tan geriye iskeleti kaldı.KÖYÜMÜN YAĞMURLARI...
78 yaşındaki Kenneth Schneider, 2005 yılında ABD'de hayata merhaba dediği Utah'ı ölmeden önce dünya gözüyle görmek istedi. Şehir plancısı ve yazar olan Schneider, Utah'ta doğmasına rağmen Seattle'da evlenmiş, burada çoluk çocuğa karışmıştı. Yıllar yıllar sonra sıla hasretine yenik düşen Bay Kenneth'tan çıktığı yolculukta durumunun ağırlaştığını söylediği andan itibaren aradan geçen 6 yıla rağmen bir daha haber alınamadı.

KAFATASI YANINDAKi NOT

Ailesi ise acı gerçeği, babalarının cesedinin tesadüfen bir kişi tarafından bulunmasıyla öğrendi. Acı gerçekti; çünkü Bay Kenneth'ın kafatası, bozuk haldeki arabasının yanında ortaya çıkmıştı. Bay Kenneth'ın ölmeden önce bıraktığı bir not da ilginçti: "Bir çiftliğe doğru yürüyorum, çiftlikten birinin gelmesini bekledim; fakat kimse görünmedi." Haberi alır almaz yola koyulan Kennteh'ın kızlarından Leslie Schneider yaptığı araştırmada bu kez babalarının bacak kemiğini buldu.

yenisafakcom