+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

'Bin Ladin’in cesedi yıllarca donduruldu'

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  'Bin Ladin’in cesedi yıllarca donduruldu' Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı 'Bin Ladin’in cesedi yıllarca donduruldu'

  'Bin Ladin’in cesedi yıllarca donduruldu'


  ABD Başkanı Barack Obama’nın, 2 Mayıs’ta öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in cesedine ait fotoğrafların yayımlanmayacağını açıklaması, Batı dünyasındaki komplo teorisyenlerini harekete geçirdi.  Obama’nın kararını açıklamasının ardından, politikacılar, gazeteler ve araştırmacılar şu teorileri öne sürdü:

  İran Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Cevad Cihangirzadeh: “Batı dünyası bin Ladin’in son yıllarda düzenlediği operasyonlardan çok memnundu. Ama şimdi, Batı, bin Ladin’in sahip olduğu bilgileri sızdırmaması için onu öldürdü. Bin Ladin’in sahip olduğu bilgi altından daha değerliydi.

  ABD’nin önde gelen komplo teorisyeni Alex Jones: "Bin Ladin’in cesedi yıllarca dondurulmuş olarak saklandı. Amaç onu bir propaganda aracı olarak kullanabilmekti." Jones, 2002 yılında bir Beyaz Saray yetkilisinin kendisine, “bin Ladin’in cesedinin gelecekte kullanılmak amacıyla dondurulduğunu” söylediğini iddia etti.

  Pakistan’ın Ausaf gazetesi:
  Pakistanlı bir askeri yetkili, “ABD’nin Pakistan’ı işgal etmek için bahane bulmak adına bin Ladin’i Pakistan topraklarında öldürdüğünü” iddia etti. Yetkili, “ABD, Afganistan’daki savaşı Pakistan’a yaymak istiyor. Ordusunun Pakistan’ı işgal edebilmesine imkan yaratmak için Pakistan’ı suçlamaya çalışıyor” dedi.

  Suudi Arabistan’ın El Vatan gazetesi:
  Gazeteye konuşan, ancak adı açıklanmayan bir kişi, “El Kaide’nin iki numaralı ismi Ayman El Zevahiri’nin, ABD’ye bin Ladin’i ele geçirmesi için izin verdiğini belirtti. Kaynağa göre, Zevahiri bu şekilde El Kaide’nin Mısır’ın kontrolüne geçmesini amaçlıyor. Aynı kişi, “Bu amacı gerçekleştirmek için en iyi fırsatın 2004’te, bin Ladin hastalandığı zaman ele geçirildiğini” iddia etti. Bu tarihte, Zevahiri ve lider kadrosu, hasta olan bin Ladin’i öldürüldüğü Abbottabad’a yerleşmeye ikna etti.

  ABD’li televizyon ve radyo programcısı Glenn Beck:
  “Bin Ladin, El Kaide’nin nükleer bombasının nerede tutulduğunu biliyordu. Bu bilgiyi sızdırmaması için öldürüldü. ABD Başkanı Barack Obama, nükleer bombanın yerinin kamuoyundan saklanmasını istiyor.” Bleck, aynı zamanda “bin Ladin’in hayatta olabileceğini ve El Kaide’nin nükleer cephaneliğinin yerini öğrenmek isteyen ABD tarafından sorgulanıyor olabileceğini” öne sürdü.

  Fox News sunucusu Andrew Napolitano:
  ABD Başkanı Barack Obama, 2012 başkanlık seçimlerinde desteğini artırmak için bin Ladin’in öldürüldüğü konusunda yalan söyledi.

  Live Science: Obama, 2012 başkanlık seçimlerindeki rakibi milyarder iş adamı Donald Trump’ın, doğum belgesi hakkında başlattığı tartışmaları ortadan kaldırmak için bin Ladin’in ölümünü kullandı.


  Guardian
  Konu Kaileena tarafından (05-06-2011 Saat 10:20 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Süper Üye sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem Baktabul'un Çılgını sitem - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2011
  Mesajlar
  458
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  19368180

  Tanımlı Ce: 'Bin Ladin’in cesedi yıllarca donduruldu'

  Ölüsü ayrı dert dirisi ayrı..

 3. #3
  Demirbaş master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master Baktabul'un Çılgını master - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  akdeniz, karadeniz, adriatic belki de atlantic kıyıları
  Mesajlar
  821
  Blog Yazıları
  22
  Tecrübe Puanı
  107374416

  Tanımlı Ce: 'Bin Ladin’in cesedi yıllarca donduruldu'

  gerçekten çok tuhaf...

  abd bütün dünyayı müslüman olmayan insanların ve devletlerin düşmanı olan bir örgütün varlığına inandırmaya çalışıyor. "el kaide". örgüt lideri usame bin ladin. ne yapar bu örgüt ? müslüman olmayan insanları öldürür, devletlere karşı saldırı düzenler. Kur'an dan bir ayet: Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir.

  ayet bu kadar açıkken bir müslüman bunları yapabilir mi ? peki 11 eylül saldırısı ? size bir belgeselden aldığım bilgileri paylaşıyorum:

  --------------------------------------------------------

  abd nin açıkladığı 11 Eylül Hikayesi:

  Usame Bin Ladin tarafından yönlendirilen 19 hava korsanı, 4 yolcu uçağını kaçırarak ve Amerikan Hava Savunma Sistemi'ni (NORAD) atlatarak, hedeflerinin %75'ini vurdular.Bunun sonucunda Dünya Ticaret Merkezi'nin 1, 2 ve 7 no'lu kuleleri, "Katlı Pasta" diye tabir edilen şekilde yıkılırken Pentagon'a ve Shanksville'e düşen uçaklar çarpmanın etkisiyle buharlaştı. 11 Eylül Komisyon'u, hükümetin istihbarat konusundaki birçok hatasına rağmen bu terörist eylemi önceden haber verecek herhangi bir uyarı bulamadı.

  "Uyarı yok" !!!

  USA Today'in haberine göre NORAD, 11 Eylül saldırılarından 2 yıl önce, saldırı yapmak amacıyla kaçırılan uçaklara yönelik bir tatbikat düzenledi. Ve hedeflerden biri de Dünya Ticaret Merkezi'ydi.
  "Mascal" Operasyonu, Ekim 2000: Pentagon'a çakılan bir uçak tatbikatı.
  CNN'in Filipinler'de ele geçirdiği gizli belgelere göre, plan çok açıktı: Herhangi bir yolcu uçağına binecekti, kokpiti ele geçirecekti ve CIA merkezine dalış yapacaktı.
  Hedeflenen diğer binalar - Pentagon ve Dünya Ticaret Merkezi.

  19 hava korsanı !!!

  Pakistan İstihbarat Servisi'nin (ISI) başkanı Mahmud Ahmet, Ömer Şeyh'ten korsanların lideri olan Muhammed Atta'ya $100.000 göndermesini istedi. korsan Muhammed Atta'nın hesabına, Pakistan üzerinden havale yapıldı. Atta'ya parayı yolladığı düşünülen kişi, Ahmet Ömer Sayid Şeyh. Ömer Şeyh, Pakistan hükümetinin istihbarat servisi ISI tarafından tanınıyor ve destekleniyordu. General Ahmet'in, Muhammed Atta'ya neden $100.000 gönderilmesini emrettiği konusunda hiçbir soruşturma açılmadı. 11 Eylül sabahı, hükümet yetkilileri General Ahmet'le Washington'da kahvaltı yapıyorlardı.

  Ayrıca adı geçen korsanlardan 4 ya da 5 tanesinin uçaklarda olduğu söylendi, eğer gerçekten öyleyse isimleri uçuş listesinde olmalıydı. Ama açıklanan uçuş listelerinde bu korsanlardan hiçbirinin ismi bulunmadığı gibi herhangi bir başka Arap ismi bile yoktu. Hava korsanı olarak şüphelenilen bu adamların evleri, arabaları, kredi kartları abd hükümeti tarafından ödeniyordu. Bunlar gerçek ajanlardı. Ayrıca bazı deliller kasıtlı koyuldu. 11 sefer sayılı uçaktaki korsanın pasaportunun, yıkıntılar arasında bulunduğu iddia edildi. ...alevler arasından geçti, uçağın tam yanından.. ve zarar görmeden yere düştü !!! 6 ay boyunca pasaportun ellerinde olduğunu söylediler. kanıt bulundu zannedildi. ve birden pasaportun sahibi ortaya çıktı, adam yaşıyordu. Bu 19 hava korsanının (!) bir çoğu hala yaşıyor.


  Abdulaziz al omari (sözde hava korsanı):
  FBI beni listesine koyduğunda gözlerime inanamadım. Adımı vermişler, doğum tarihimi vermişler ama ben bir intihar bombacısı değilim. Burdayım, yaşıyorum ve bir uçak nasıl uçurulur hiçbir fikrim yok.

  En az 6 "Hava Korsanı" hala hayatta. Hiçbir kanıt, ölü ya da diri hiçbir korsanı Usame Bin Ladin'e bağlamıyor.

  Usame Bin Ladin.

  11 eylül saldırısından hemen sonra dönemin abd başkanı george bush: Tabi ki Saddam Hüseyin'in, pardon Bin Ladin'in peşindeyiz...

  Ocak 2001. Bush yönetimi FBI ve istihbarat kuruluşlarına, Usame Bin Ladin'e çok yakın iki kişiyi de barındıran Bin Ladin ailesi hakkındaki soruşturmaları geri çekmesini emrediyor ve bilin bakalım bu insanlar nerede yaşıyorlar! Falls Church, Virjinya. CIA merkezinin hemen yanında. Amerika'nın "En Çok Aranan Adamı" olduğu halde Dubai'deki bir Amerikan hastanesinde iki hafta kaldı, Amerikan doktorlar tarafından tedavi edildi ve yerel bir CIA ajanı tarafından ziyaret edildi. Usame Bin Ladin'in, 11 Eylül olaylarını planladığını kanıtlayan tek bir delil bile yok.

  Kanıt bulmadaki başarısızlıktan sonra, aslında kanıt aramaya gerek olmadığı çünkü Afganistan'da ele geçirilen video kasette Bin Ladin'in saldırıları üstlendiği söylendi.
  Bu itiraf hala yaygın olarak kanıt kabul edilir.
  Ama videodaki adam, Usame Bin Ladin'in diğer videolarına göre daha esmer tenlidir, yanakları daha dolgun ve burnu daha geniştir.


  Bin Ladin ailesinin A.B.D'deki yatırımlarını yönetmesi için Jim Bath adında Teksas'lı birini kiraladı. Eski bir ulusal güvenlik pilotu olan Jim Bath, ayrıca George W. Bush'un da kadim dostuydu. Bush ve Bin Ladin aileleri arasındaki ilişki, George H. W. Bush, Carlyle şirketi adına 1998 ve 2000 yıllarında Suudi Arabistan'a Bin Ladin ailesiyle görüşmeye gittiğinde, daha da açık bir hal aldı. George H.W. Bush, 11 Eylül sabahında Usame'nin büyük kardeşi Şefik Bin Ladin ile Carlyl grup toplantısındaydı. Carlyle şirketi, 11 Eylül sonrası "Anti- Terörizm" ve "Afgan-Irak" savaşları sayesinde büyük kar sağlamış dünyanın en büyük silah üreticilerinden biridir.


  Dünya Ticaret Merkezi 1,2 ve 7 nolu kuleleri:

  "Katlı Pasta" teorisine göre yangın, çeliği tamamen eritmese de yeterli derecede ısıtarak uçağın çarptığı katları zayflatır ve bu katlar çelik kolonlardan kurtularak bir zincirleme reaksiyon başlatırlar.

  Bu teoriye göre -ki bu raporda açıklanan resmi teoridir-. birbiri üzerine yığılılarak çökmüş katlar ve ayakta kalmış çekirdek konstrüksiyon görmeniz gerekir. Her iki kulenin de çekirdek konstrüksiyonları 47 muazzam çelik kolondan oluşur. Eğer katlar bunlardan kurtulmuş olsa bile, bu kolonların hala 300 metre yükseklikte ayakta kalması gerekirdi. Uçak bu çekirdek kolonların hepsini kesmedi.


  Eğer bir bilardo topunu Dünya Ticaret Merkezi'nin tepesinden bırakırsanız, 110 kattan aşağıya düşmesi 8 ila 10 saniye sürer ki bu da hiçbir dirençle karşılaşmadığını varsayarsak. İkiz kuleler neredeyse bu serbest düşüş hızında yıkıldı. 200.000 ton çelik çökerek ve patlayarak 150 metrelik bir alana yayıldı. Bu demektir ki bina, saniyede 10 kat gibi bir hızla çöktü. Bir binanın serbest düşüş hızında çökmesi, "Katlı Pasta" etkisiyle mümkün olamaz.
  Ama bunu ne yapabilir? Böyle bir kütleyi ne hareket ettirebilir? PATLAYICILAR !!!

  Çekirdek konstrüksiyonu oluşturan 47 büyük çelik kolon birbirine bağlıydı, hepsi nasıl aynı anda koptu da çekirdek yapı yok oldu? Görünüşe göre çekirdek kolonlar kesilmişti.


  Yıkıldıktan sonra her iki kulenin ve 7 nolu binanın altında erimiş metal havuzları vardı. 7 Nolu bina uçakla vurulmamıştı bile. Aslında problem, çoğu insanın 7 nolu bina hakkında pek fazla şey bilmemesi. Bina 47 katlı bir gökdelendi. Saat 17.25'te yıkıldı. Uçakla vurulmamıştı. Sadece 2 ya da 3 katında yangın vardı. ...ve bildiğimiz kadarıyla kontrollü patlamalarla yıkıldı. Patlatarak yıkım aynı böyle olur, ortada bir kavis oluşur. ve sonra bina serbest düşüşe yakın bir hızda aşağıya hareket eder. Önce merkez kolonlardan birini patlattılar ve bina kendi üzerine düştü. 7 nolu binada klasik planlı yıkım kıvrımı vardı. Önce merkez kolonu patlatıldı. bu şekilde bina yıkılırken çevresindeki binalara zarar vermedi. Hükümetin bütün bu yıkılmalar hakkında yaptığı açıklama, yangın (!).

  11 Eylül'den ne önce ne de sonra, hiçbir çelik bina yangından yıkılmadı. D.T.M'nin 1,2 ve 7 nolu binalarının çöküş şekli, kontrollü yıkım modeline tamamen uyuyor.

  --------------------------------------------------------

  işte 11 eylül hikayesi... dağlarda yaşayan kafir düşmanı abd nin en çok aranan adamı.. nedense yıllarca bulunamadı, el kaide olarak adlandırılan oluşum müslüman ülkelere daha çok zarar verdi !!
  bence sormamız gereken bir kaç soru var...
  -el kaide oluşumu zannedildiği gibi müslüman bir örgüt mü ? ve gerçekten bu oluşumun lideri bin ladin mi ?
  -bin ladinin ölmüş veya ölmemiş olmasının bir önemi var mı ??

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Bin Ladin’in hayatını filme çekecek
  By Kaileena in forum Kültür ve Sanat Haberleri
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-26-2011, 16:46
 2. El Kaide Bin Ladin’in ölümünü doğruladı
  By кıνıяcıк in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-07-2011, 08:44
 3. Usame Bin Ladin’in İstanbul Günleri
  By Realist in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-22-2008, 10:18
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-19-2007, 16:04
 5. Ladin’in Ankara lafı, As-Sahab’ın çeviri hatası
  By aserdus in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-14-2007, 10:41

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375