Atlasjet Hava Yolları Isparta ile İstanbul arasındaki karşılıklı uçak seferlerini Mayıs ayı sonunda başlayacak.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (Isparta TSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şükrü Başdeğirmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uçak seferlerinin başlaması konusunda Isparta TSO ile Atlasjet Hava Yolları arasında protokol imzalandığını bildirdi. Başdeğirmen, protokol gereğince, Isparta TSO'nun 10 bin bilet karşılığı olan toplam 620 bin YTL tutarındaki, 3 ayrı garanti çekin şirket yetkililerine verildiğini kaydetti. Başdeğirmen, Isparta - İstanbul arasındaki ilk seferin 28 veya 29 Mayıs tarihinde yapılacağını belirtti.

Söz konusu protokolle Atlasjet Havacılık Firmasının Isparta'ya uçuşların başladığı tarihten itibaren 8 ay süreyle uçuş garantisi verdiğini ifade eden Başdeğirmen, buna karşılık Isparta TSO'nun da her biri 62 YTL'den olmak üzere, 10 bin bilet karşılığı 620 bin YTL tutarındaki üç çeki şirkete verdiğini ifade etti. Başdeğirmen, protokolün Atlasjet Havacılık A.Ş'ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ile ITSO Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç tarafından imzalandığını bildirdi.

Protokol uyarınca, Isparta TSO'nun verdiği çekler teminat amaçlı olarak şirket yetkililerince sağlanacak. Isparta TSO üyelerince satın alınacak kombine biletlerin bedeli düşüldükten sonra, kalan bölüm şirket tarafından Isparta TSO'dan tahsil edilecek.

Protokolle uçuşların 8 ay süreyle yapılması garanti edilecek ve uçuşlar tek taraflı iptal edilemeyecek. Uçuş günleri ve saatleri firma tarafından tek taraflı olarak değiştirilemeyecek.
internet
haber