Manisa’da yarın yapılacak Cumhuriyet Mitingi öncesinde başta İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinden geldikleri belirtilen seyyar satıcılar, bayrakların zabıta görevlileri tarafından toplandığını öne sürerek, protestoda bulundu.

Yarın Sultan Meydanı’nda düzenlenecek Manisa Cumhuriyet Mitingi öncesinde 100’e yakın seyyar bayrak satıcısı kente gelerek, satış yapmaya başladı.

Kent merkezinde ellerinde bayraklarla dolaşan satıcılar, zabıtanın müdahalesiyle karşılaştıklarını öne sürdü. Bayrak satıcılarından Erdal Çelik ile Celal Gezer, zabıtadan kaçmak zorunda kaldıklarını belirterek, "İstanbul’dan bayrak satışı için Manisa’ya geldik. Daha önce İstanbul ve Ankara’da da satış yapmıştık. Ancak orada zabıtadan görmediğimiz muameleyi Manisa’da gördük. Bazı arkadaşların bayrakları toplandı" dediler.

Bu arada Manolya Meydanı’nda toplanan bir grup satıcı, zabıtanın tutumunu protesto ederek, ellerinde kalan bayrakla Manisa Belediyesine yürüdüler. Belediye binası önünde güvenlik görevlileri ile kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Recep Kafes, seyyar satıcılar arasından seçilen temsilciyle yaptığı görüşmede, satışa izin verildiğini bildirdi.

Manisa Belediyesi Zabıta Müdürü Hakkı Doymaz ise bayrak toplama şeklinde bir girişimlerinin olmadığını iddia etti.
internet
haber