Sincan'da ölüm kamyonu!


Uygur Özerk Bölgesi'nin Kaşgar şehrinde iki kişi bir kamyon şoförünü bıçakladı. Gasp ettikleri kamyonla "insan ezmece" oynadıÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Kaşgar şehrinde dün meydana gelen olaylarda en az 7 kişinin öldüğü bildirildi.

Yerel yetkililer, iki kişinin dün yerel saatle 23.45'te (TSİ 18.45) bir kamyonu gasp ettiğini, şoförünü bıçaklayarak öldürdüğünü ve yayalara çarptıklarını belirtti. Yetkililer, daha sonra kamyondan atlayan iki kişinin çevredekilere vurmaya başladığı bildirdi.

Şinhua haber ajansının haberine göre, olayda en az 6 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Habere göre, kamyonu gasp edenlerden biri öldü, diğeri yakalandı.

Bu olaydan kısa süre önce şehirde hemen hemen aynı zamanda iki patlama oldu. Patlamalardan biri takside, diğeri kamyonun gasp edildiği yerin yakınlarındaki çok sayıda restoranın bulunduğu bir sokakta meydana geldi.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Hotan şehrinde 18 Temmuzda bir grubun şehrin merkezindeki karakola saldırması ve bazı kişileri rehin alması sonucu 18 kişi ölmüştü. İki güvenlik görevlisi ve iki rehinenin öldüğü olaydan sonra polis, bunun ''organize terör saldırısı'' olduğunu açıkladı.

BİR PATLAMA DAHA
Ayrıca Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Kaşgar şehrinde meydana gelen bir diğer patlamada, biri polis olmak üzere 3 kişinin öldüğü bildirildi.

Yerel polis makamlarının açıklamasında, şehir merkezinde yerel saatle 16.30'da (TSİ 11.30) meydana gelen patlamada 3 kişinin yaralandığı ve iki şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Şinhua haber ajansı, olay yerine itfaiye ve polis ekipleri ile ambulansların gittiğini duyurdu.

Kaşgar şehrinde dün gece iki kişinin bir kamyonu gasp etmesi ve çevreye saldırması sonucu en az 7 kişi ölmüştü. Bu olaydan kısa süre önce şehirde hemen hemen aynı zamanda iki patlama oldu. Patlamalardan biri takside, diğeri kamyonun gasp edildiği yerin yakınlarındaki çok sayıda restoranın bulunduğu bir sokakta meydana geldi.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Hotan şehrinde, 18 Temmuz'da bir grubun şehrin merkezindeki karakola saldırması ve bazı kişileri rehin alması sonucu 18 kişi ölmüştü. İki güvenlik görevlisi ve iki rehinenin öldüğü olaydan sonra polis, bunun ''organize terör saldırısı'' olduğunu ifade etmişti.

habertürk