Fransa'nın Toulouse kentindeki saldırıların sorumlusu olduğu iddia edilen şüpheli hala ele geçirilemedi.
Fransa'da 7 kişinin ölümünden sorumlu tutulan silahlı saldırgan bir evde kıstırılarak, son eylemleri engellendi. Ancak şüpheli hala yakalanamadı.

El Kaide üyesi olduğunu ve "görevlendirildiğini" söyleyen silahlı saldırgan, kendisini iknaya çalışan emniyet görevlilerine, bir asker ve iki polis memurunu daha öldürmeyi planladığını anlattı.

Fransa'nın Toulouse kentindeki saldırıların sorumlusu olduğu iddia edilen şüphelinin yakalanması için, dün sabah saatlerinde polis tarafından başlatılan kuşatma sürüyor.

Polis, şüphelinin yaşadığı apartmanın bulunduğu mahalledeki gaz, elektrik ve suyu kesmiş durumda.

Şüpheliyi psikolojik baskı altında tutmak isteyen polisler, hiç bir çatışmaya girmeden saldırıların sorumlusu olduğu tahmin edilen kişinin teslim olmasını bekliyor.

Dün geç saatlerde, şüphelinin bulunduğu apartmandan üç patlama sesi gelmişti.

Fransa'daki terör uzmanları, bu ses bombalarının, şüphelinin psikolojik durumunu bozmak ve direncini kırmak amacıyla bilinçli patlatıldığı görüşünde.

Bu arada polisin, ilk kez apartmana girme girişimi sırasında, şüphelinin silahla ateş açarak karşılık vermesi üzerine, geri çekildiği bildirildi

İçişleri Bakanı Claude Gueant, dün yaptığı açıklamada, şüpheliyi sorgulayıp adalete teslim edebilmek için canlı yakalamayı istediklerini söylemişti.

Afganistan'da eğitim aldığı bildirilen Cezayir asıllı şüpheli genç, üç ayrı saldırıda 7 kişiyi öldürmekle suçlanıyor.

- PARİS


Kaynak : Sondakika.com