Amerikan ordusuna ait helikopterin tehlikeli bir manevranın ardından yere çakılması saniye saniye kameraya yansıdı.
Afganistan'da görev yapan Amerikan birliklerinden birinde kaydedilen bu video; yanlış bir manevra sonucunda yere çakılan bir savaş helikopterinin görüntülerini içeriyor.

Birlik içerisinde görevli bir askerin çektiği zannedilen bu görüntülerde milyon dolarlık bir savaş makinesinin yere çakılışı saniye saniye gözler önüne seriliyor.

Afganistan'ın doğusunda, Amerikan ordusuna ait AH-64 Apache helikopterin tehlikeli bir manevranın ardından yere çakılması saniye saniye kameraya yansıdı. Helikopterdeki 2 pilot kazadan sağ kurtuldu.

Olay, Paktika vilayetinin başkenti Şarana'daki Marzak askeri üssünde geçtiğimiz ay gerçekleşti. Askeri yayınlar yapan bir internet sitesine dün yüklenen görüntülerde, AH-64 Apache helikopterin alçak uçuş yaptığı, bir binaya çarpmaktan son anda kurtulduğu, ancak pilotların helikopterin hakimiyetini kaybetmesi üzerine aracın hızla yere düştüğü görülüyor. 2 helikopter pilotu ile alanda bulunan askerler kazadan sağ kurtuldu.

Bölgeye geçtiğimiz ay yerel aşiret liderlerinin daveti üzerine gelen ABD askerlerinin, Taliban'a karşı savaşabilmeleri için Marzak'taki Afgan polis gücünü eğittikleri öğrenildi.

Kaynak : Sondakika.com / Görüntü