Esad'ın ölüm makinası yok edildiEsad'ın ölüm makinası yok edildi

Suriye'de yaşanan iç çatışmalar devam ederken, Esad'ın askerleri Türkiye sınırına 5 kilometre uzaklıkta olan Esselami köyüne özel yapılmış askeri araçla saldırması da muhalif askerleri yenemedi.

Güncelleme:02 Nisan 2012 13:44

HALEP (İHA) - Muhalif askerler zırhlı aracı roket atarlar ve el yapımı bombalar sayesinde etkisiz hale getirmiş olması dikkat çekti.
Essalami bölgesindekilerin ölüm makinası olarak adlandırdığı yük taşıyan damperli kamyon tipinde üzeri kumla, lastikleri ve ön camları zırh korumalı özel yapım savaş aracıyla Esad'ın askerleri 3 gün önce saldırıda bulundu. Muhaliflerin iddiasına göre ölüm aracı denilen özel hazırlanmış kamyondaki kanasçılar, keskin nişancılar ve askerlerin yer aldığı 20 kişi öldürüldü.
Esad'a bağlı orduda istihbarat görevi yaparken muhaliflere geçerek Özgür Suriye Ordusu'nda görev alan El Maali, "Bu kamyon inşaat malzemeleri kullanılıyormuş gibi gösterilen bir araç. Esad'ın askerleri bu aracı zırhlı bir araca çevirip ölüm makinası haline getirmiş. İçerisine 20 asker yerleştirmiş. Üzeri kum varmış gibi örtülmüş, altındaki boşluğada askerler sağlı sollu yerleştirilmiş. Belirli yerlerden delikler açarak kanasları yerleştirmişler ve muhaliflar ile halkın üzerine ateş ediyorlardı.

kaynak:mynet