Evlerine misafir olarak gelen kişinin cebinden aldığı anahtarla özel ambulansı çalıp kaçan İlker Vural kaza geçirdi
Eskişehir’de evlerine misafir olarak gelen kişinin cebinden aldığı anahtarla özel ambulansı çalıp Kırşehir’e gitmek için yola çıkan 20 yaşındaki İlker Vural, direksiyon hakimiyetini kaybettiği araçla takla attı. Kazada hafif yaralı olarak kurtulan Vural gözaltına alındı.
Dolunay adlı şirkete ait 06 ET 7912 plakalı özel ambulansla Samsun’dan Eskişehir’e hasta getiren 51 yaşındaki Orhan Uludoğan, geceyi daha önceden tanıdığı ve Samsunlu oldukları belirtilen üniversite öğrencilerinin kaldığı Şirintepe Mahallesi Saraçoğlu Sokak’taki evde geçirmek istedi. Üniversite öğrencileriyle birlikte aynı evde kalan ve ÖSS sınavlarına hazırlandığı bildirilen İlker Vural, gece ambulans şoförü uyuyunca, cebindeki anahtarı ve bir miktar da parasını alıp evin önünde park halinde duran ambulansa binerek yola çıktı.
Özel ambulansla Kırşehir’deki ailesinin yanına gitmek istediği bildirilen İlker Vural, Sivrihisar ilçesine bağlı Kaymaz beldesi yakınlarında direksiyon hakimiyetini kaybedince, ambulans takla atarak şarampole uçtu. Kazada hafif yaralı olarak kurtulan İlker Vural jandarma tarafından götürüldüğü hastanede tedavisi yapıldıktan sonra gözaltına alındı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

alıntı