Erbil'de ortalık birbirine girdi. Allah'a hakaret edildiğini ileri süren binlerce kişi sokaklara döküldü.KUZEY Irak'ın Erbil kentinde, bir dergide çıkan makalede Allah'a hakaret edildiğini ileri süren binlerce kişi imamların Cuma hutbesinde ayaklanma çağrısından sonra dün sokaklara döküldü.

Parlamento binasını taş yağmuruna tutan göstericiler daha sonra içki satan bir işyeri ile bir kulübe saldırarak ateşe verdi. Bir televizyon binasına da saldıran göstericileri dağıtmak için Peşmergeler havaya ateş açtı. Yaklaşık 100 kişi gözaltına alınırken, 15 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi.


ALLAH'IN KIZLARI MAKALESİ OLAY ÇIKARTTI


Erbil'de yayınlanan bir dergide yer alan, "Alllah'ın kızları" adlı makalede Allah'a hakaret edildiğini ileri süren binlerce kişi dün öğlen saatlerinde Erbil'de geçen Cuma namazında imamların, 'ayaklanın' çağrısı üzerine sokaklara çıktı.


PARLAMENTO TAŞLANDI

Parlamento binasını taş yağmuruna tutan ve daha sonra içki satan bir işyeri ile bir kulübü de saldırarak ateşe veren göstericiler bir televizyon binasına da saldırdı. Peşmergelerin havaya ateş açarak dağıtmaya çalıştıkları göstericilerin eylemi saatlerce sürdü. Erbil'de yaşanan olaylar nedeniyle 15 güvenlik görevlisi yaralanırken, yaklaşık 100 gösterici gözaltına alındı.Kaynak :internet haber