Hollanda Hıristiyan Demokrat Parti üyeleri

19 May 2012 18:06 Samanyolu Haber

Hollanda'dan Türkiye'ye gelen Hıristiyan Demokrat Parti üyesi Leen La Riviere, Rotterdam Belediyesi Meclis üyesi Muzaffer Çetin Türklerle ve Müslümanlarla ilgili izlenimlerini Samanyoluhaber.com ile paylaştı.Kendi ülkelerinde iktidar partisinin ciddi anlamda Müslüman düşmanlığı yaptığını ve kitleleri etkilemeye çalıştığını belirten parti üyeleri, "Hıristiyan Demokratlar olarak kendi fikirlerimizi oluşturmak için Türkiye'ye geldik." Şeklinde konuştu.

Rotterdam kentinde ülkenin en büyük Türk topluluğunun yaşadığını ifade eden Riviere, Hollanda'ya döndüklerinde burada edindikleri bilgi ve izlenimleri kendi parti ve seçmeniyle paylaşmayı amaçlıyor.

Riviere, Türkiye'ye gelmeden önce ülkemizle ilgili birçok bilgi içeren kitaplar okuyarak hazırlık yapmış. Geçen yılki ziyaretlerinde Türkiye'deki çeşitli Müslüman din adamlarıyla görüşerek, İslam dini ve mensupları hakkında pekçok bilgi toplamış. Bu gelişinde ise; yine farklı kesimlerden pekçok isimle görüşmüş. Bunlardan bazıları; ülkemizde yaşayan Hristiyan din adamları; Memur-Sen Genel Başkanı, çeşitli siyasetçiler ve buna benzer pekçok farklı kesim... Riviere'ın son duraği ise; Samanyolu Televizyonu'ydu. Kendisiyle, kanalımızı ziyaret ettiğinde konuşma fırsatı bulduk.

Yaptığı görüşmeler sonucunda aldığı cevapları karşılaştırdığını ifade eden Riviere, cevaplar arasında hiçbir çelişkinin olmadığını, bütün görüşmelerinde Türkler ve Müslümanlar hakkında olumlu izlenimler edindiğini belirtti. Türkiye'nin demokratikleşme yolunda doğru şekilde ilerlediğini söyleyen Riviere, ülkemizin Avrupa Birliği'ne üye olma çabalarını desteklediklerini söyledi.

Rotterdam, Avrupa'nın en büyük liman şehri. Ve Riviere, burada çalışan Türkleri övmeden edemiyor. Türklerin çok çalışkan olduğunun altını çizen Riviere, "Keşke ülkemize daha çok Türk gelse." Diyor.

5 Gün boyunca Türkiye'de kalacak olan Hıristiyan Demokrat Parti üyeleri, Türkiye ile ilgili görüşlerini kendi ülke vatandaşlarıyla paylaşacaklar.

SAMANYOLUHABER.COMAdamlar Müslümanlarla görüştü diye müslüman olmadılarsa, bizim Ülke'nin Hocaları da gayr-ı müslimle görüşünce gayr-ı müslim olmaz heralde..