Tartıya çıktığınızda ibre 163'ü gösterse nasıl hissederdiniz? Bırakın Kirstie Mouncey sizin için anlatsın.Kirstie Mouncey, 17 yaşında bir genç kız. Onu İngiltere'deki diğer gençlerden ayıran ise bu yaşında tam 163 kilo olması! Ancak 'fazla' kiloları onu durdurmadı ve Kristie İngiltere'de düzenlenen bir güzellik yarışmasına katıldı.

Kraliçesini fazla kilolular arasından seçecek olan ve dünyanın her yerinden katılımın açık olduğu bu güzellik yarışmasındaki en genç ve en şişman kişi olan Kirstie Mouncey, Kasım ayında Londra'da düzenlenecek olan finale kalmaya hak kazandı. Vücudunu sevdiğini her fırsatta dile getiren ve en az diğer yarışmacılar kadar iddialı olduğunu söyleyen Mouncey, "Çocukken her zaman güzellik kraliçesi olmayı hayal etmiştim, büyük beden kadınların bilinçlenmesi sayesinde artık ben de hayalime kavuşabilirim" diyor ve sözlerine ekliyor: "Benim gibiler de prenses olabilir."

"EZİLENLERE İLHAM VERMEK İSTİYORUM"
Zayıf oldukları için diğer güzellik yarışmalarındaki kadınları eleştirmediğini belirten genç kız, kendisiyle her zaman bu denli barışık olmadığını da sözlerine ekliyor. Kilo almaya 6 yaşındayken başlayan Kirstie, diğer çocukların alay konusu olmuş ve özellikle lisede çok zorlanmış. 2010 yılında 29 yaşındaki erkek arkadaşı Alex Boakye ile tanışan Kristie'nin kendine güveni o zaman gelmeye başlamış.

Posta'nın haberine göre mezuniyet balosunda giydiği mor ipek elbisesi içinde kendini çok güzel hissettiğini söyleyen Mouncey, amacının kimseyi obeziteye özendirmek olmadığını ama özellikle okul yıllarından kendisi gibi zorbalığa maruz kalanlara ilham vermek istediğini sözlerine ekliyor.Mynet