ABD’nin Brooklyn eyaletinde pencereden düşen 7 yaşındaki otistik bir kız çocuğu kendisini tutan komşuları sayesinde hayatta kalmayı başardı.Annesinin uyuması için yatırdığı Keyla McCree, yerinden kalkarak pencerenin dışında bulunan klima motorunun üzerine çıktı.

Klima motorunun üzerinde tek ayağının üzerinde dans edip şarkı söyleyen kız çocuğu dengesini kaybederek 3. kattan aşağıya düştü.

Olay sırasında yoldan geçen ve pencerenin kenarındaki küçük kızı gören komşuları 52 yaşındaki otobüs şoförü Steve St Bernard kızın düşebileceğinden endişelenerek kollarını açıp pencerenin altında bekledi.

4 çocuk babası Bernard, “Onu tutabilmek için dua ettim, pencerenin tam altında kollarımı açıp bekledim. Ben kahraman değilim, kim olsa aynısını yapardı. Sadece içgüdülerimle hareket ettim” dedi.

Küçük kızın annesi Saleema McCree kızlarının Bernard’ın kollarına düştüğünü ve durumun gayet iyi olduğunu söyledi. Kızlarının tek bir sıyrık bile almadığını ifade eden McCree, “Bernard onu yakaladı, Bu bir mucize” dedi.

Bernard’ın ise olayda kol kasları zedelendi.

Olaydan önce Keyla’yı uyuttuğunu ve diğer çocuklarıyla ilgilendiğini söyleyen McCree, “Birileri kapımı çaldı ve kızımın klimlanın üzerinde olduğunu söyledi. Ne söylediğini anlayamadım çünkü kızımı uyutmuştum” dedi.

Karşı apartmandaki bir kişi tarafından kaydedilen görüntülerde küçük kızın pencerenin dışında dans etmesi, pencerenin altında ise endişeli komşuların beklemesi yer alıyor.Mynet