İngiltere’de 15 yaşında bir kız, hakkında dedikodu yapan arkadaşının ölümüne neden oldu.Zanlı avukatının suçlamaları reddettiği davanın, birkaç hafta içinde sonuçlanması bekleniyor.

Geçen sene İngiltere’de yaşanan olayda 16 yaşındaki Julie Sheriff, başına aldığı çelik tarak darbeleri nedeniyle ağır yaralandı. 19 hafta komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Sheriff’i 15 yaşındaki arkadaşının öldürdüğü görgü tanıkları tarafından tespit edildi.

Tanıklara göre; olay günü Julie Sheriff ve 15 yaşındaki zanlı İngiltere'nin başkenti Londra'da Falcon Road’da bir dükkanda karşılaştı.

Aralarında geçen tartışma sonrası Julie, zanlının çantasından çıkardığı çelik tarakla başından iki kez darbe aldı ve yere yığıldı.

Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine zanlı, bir gün sonra evine giderken tutuklandı.

İlk önce ifade vermeyi reddeden zanlı, polis sorgusunda, "Julie’yi gördüğümde yanında bir kızın daha olduğunu farkettim. Julie’nin geçmişte bana karşı hoş olmayan davranışları vardı. Diğer kız elinde bir tarakla bana dogru geliyordu. Ben de kendi güvenliğimden endişelendim ve kendimi korumak için ona sapladım. Ben bunu yapmasaydım o bana yapacaktı" dedi.

Mesajları arasında bir arkadaşını bıçakladığına dair bir itiraf bulunan zanlı, mahkemeye sevkedildi.

Bu hafta başlayan davada zanlının avukatı suçlamaları reddetti. Davanın birkaç hafta içinde sonuçlanması bekleniyor.
Mynet