Suriye Özgür Ordusu ile nizami ordu arasında ülke genelinde çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.


Suriye Özgür Ordusu ile nizami ordu arasında ülke genelinde çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Başkent Şam'ın bir çok bölgesinde sokak çatışmaları sürerken, Özgür Suriye Ordusu'nun ülkenin ikinci büyük şehri Halep'i ele geçirmek üzere harekete geçtiği belirtiliyor.

Suriye'de muhalif güçler ile Esed güçleri arasınada şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Şam'da Suriye ordusunun hava destekli operasyonları devam ederken, şehrin bir çok bölgesinde patlama ve silah sesleri duyuluyor. Suriye ordusu, Şam'ın Mezze, Kefer Suse, Haraste bölgelerine operasyonlarını artırırken, muhaliflerin elinde olan Mezze semtini tekrar ele geçirdiği belirtiliyor.

Muhalifler güçler, ülkenin en büyük ikinci şehri Halep'i ele geçirmek amacıyla harekete geçerken, Halep'in çevresinin yanı sıra istihbarat merkezi yakınında çatışmaların yoğunlaştığı ifade ediliyor.

Özgür Suriye Ordusu, Suriye'de Bab El Hava ve Crablus sınır kapılarının ardından son olarak Kilis Öncü Pınar Sınır Kapısı'nın Suriye tarafındaki Bab El Seleme sınır kapısını ele geçirdiklerini duyurmuştu. Suriye ordusunun ise Babı El Seleme sınır kapısını tekrar almak üzere helikopter destekli operasyon başlattığı haberleri geliyor.

Öte yandan Suriyeli muhalifler, ordunun operasyonlarının yanı sıra çıkan çatışmalarda Şam başta olmak üzere ülke genelinde bugün şu ana kadar 34 kişinin öldüğünü duyurdu.

SonDakika.com