McCann'i bulmak için her türlü ipucunu değerlendiren Portekiz polisine, İngiltere'nin Manchester United kulübünün yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo da destek verdi. Ronaldo, Manchester United kulübünden televizyonlara gönderilen İngilizce ve Portekizce açıklamasında, "Lütfen, herhangi bir bilgiye sahipseniz, lütfen bize söyleyin. Bunun hepimiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ronaldo, Chelsea kulübünün teknik direktörü Jose Mourinho ile birlikte İngiltere'de en çok sevilen Portekizli futbol temsilcileri olarak gösteriliyor. Adli polis sözcüsü Olegario de Sousa, Madeleine'nin kaçırıldığı Praia da Luz tatil beldesi ve civarındaki 500 evin arandığını, soruşturmanın diğer kanallarla da devam ettiğini söyledi.

Correio de Manha gazetesi ise bugünkü sayısında, Madeleine'nin bir sübyancı çetesi tarafından kaçırılmış olabileceğini yazdı. Madeleine'nin annesi Kate McCann, perşembe günü yatağından kaçırılan kızının serbest bırakılması için dört kez televizyonlara çıkarak çağrıda bulunmuştu.

Kaynak : AA