Uluslararası hacker grubu Anonymous, Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (DPS–HÖH) internet sitesini çökerttiAnonymous'un, dün gece Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (DPS–HÖH) dps.bg sitesini geçici olarak bloke edip ara yüzünü değiştirerek sosyal ve siyasi içerikli çeşitli sloganlar yazdıkları belirtildi.

Emeklilik maaşlarının düşük olmasını, parlamento tarafından kabul edilen Çocukları Koruma Yasasındaki değişiklikleri, elektrik ve gıda ücretlerine yapılan son zamları protesto eden hackerler, HÖH liderlerinin "yolsuzluklara karışıp krallar gibi yaşadıklarını" öne sürdüler.

Sosyal haberleşme ağındaki sitesinde saldırı öncesi bir mesaj yayınlayan grup, gece saatlerinde harekete geçeceklerini belirtmiş, ancak hangi kurumun sitesini hedef alacaklarını bildirmemişti.

Saldırı sonucu birkaç saat devre dışı kalan HÖH'nin sitesi bilgisayar uzmanlarının yardımı ile yeniden açıldı. Hackerler Çarşamba günü benzer bir şekilde ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA Partisi'nin aynı ismi taşıyan gazetesinin internet sitelerini de bir süre için devre dışı bırakmıştı.AA