Miami Yamyamı'nın yüzünü yediği kurban, o gün olanları ilk kez anlattı2 ay önce Miami'de gerçekleşen yamyam saldırısı tüm Amerika'yı dehşete düşürmüştü. 'Miami Yamyamı' olarak adlandırılan Rudy Eugene'nin saldırısına uğrayan evsiz 65 yaşındaki Ronald Poppo, son anda canlı canlı yenmekten kurtulmuş ancak yüzünün büyük kısmını kaybetmişti. Geçirdiği bir çok ameliyattan sonra Perdue Medical Center'da rehabilitasyona alınan Poppo, yaşadıklarını polise anlattı. CBS televizyonunun ele geçirdiği mülakatta, talihsiz adamın ağzından tüm dehşet dakikalarının ayrıntıları yer alıyor.

"GÖZLERİMİ ÇIKARIP, YÜZÜMÜ ÇİĞNEDİ"
Poppo'nun polise verdiği ifadeye göer saldırı anına dair yaşadıkları şöyle:
"Bana saldırdı. Yüzümü kaldırıma çarptı, yüzüm kan revan içinde kaldı. Beni kündeye getirip, hareket etmemi engelledi, diğer tarftan da gözlerimi çıkarmaya çalışıyordu. Daha sonra gözlerimi çıkarıp, yüzümü çiğnedi."

ÖNCE İYİ BİRİ SANMIŞ...
Roland Poppo, yamyamla ilk nasıl karşılaştığını da polise anlattı. Rudy Eugene'nin kumsaldan döndüğünü ve kötü bir gün geçiriyor gibi göründüğünü belirten talihsiz adam, ilk başta yamyamın iyi biri olduğunu düşünmüş. Ancak kısa süre sonra çılgın gibi hareket etmeye başlayan Miaimi Yamyamı Poppo'ya saldırmış. Polis, saldırı sırasında Eugene'nin bir şey söyleyip söylemedini sorduğunda, Popo yamyamın, "seni öldüreceğim" dediğini söyledi. Saldırgan ayrıca, "ben öleceğim, sen de öleceksin" demiş.

"SİLAHI YOKTU"
Miami Yamyamı, saldırı sonrasında yüzünün büyük bir bölümünü yediği kurbanının yanında çıplak yatarken yakalanmıştı. Poppo, kendisine saldırdığında Eugene'nin giyinik olduğunu, saldırıyı yaparken silah ya da benzeri bir alet kullanmadığnı da belirtti. Gazetelerde, Poppo'nun, yamyamın elindeki İncil'i almaya çalıştığı iddia edilmişti. Bunu da yalanlayan kurban, Miami Yamyamı'nı provake edecek hiç bir davranışta bulunmadığını söyledi.

Tedavisi hâlâ devam eden Ronald Poppo, sorgu sırasında sesini bir kez bile yükseltmedi fakat ara ara yorgun olduğunu belirterek sorguyu kısa kesmeye çalıştı. Son olarak kendisini kurtardıkları için Miami polis departmanına şükranlarını sundu.

Poppo'ya saldıran 31 yaşınaki Rudy Eugene polis tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti. Ölen Eugene'nin içinde banyo tuzu karışımı olan bir uyuşturucu aldığı ortaya çıkmıştı.

HT