Kars'ta Doğalgaz Çalışmaları
Kars'ta 5 Yılda Tamamlanması Planlanan, Ancak Bu Yıl İçerisinde Bitirilecek Olan Doğalgaz Şebekesinin İlk Kazısı Başladı.

Kars'ta 5 yılda tamamlanması planlanan, ancak bu yıl içerisinde bitirilecek olan doğalgaz şebekesinin ilk kazısı başladı.

Geçtiğimiz ay eski belediye binası önünde düzenlenen törende temeli atılan doğalgaz şebekesinin ilk kazısı bugün şehir girişi çevre yolunda kesilen kurbanlarla birlikte yapıldı. Kepçelerin çalıştığı bölgede vatandaşlar çevreye konulan levha ve işaretlerle uyarıldı.

Belediye Fen İşleri Müdür Yardımcısı Tekin Avşar, "Bundan 1 ay önce şehir merkezinde temeli atılan doğalgaz çalışmamız bugün çevre yolu üzerinde başlamış bulunmaktadır. Yaklaşık 170 kilometre Polietilen ile 45 kilometre çelik hattan oluşmaktadır." dedi.

Vatandaşların kesinlikle belediyenin izni olmadan şehir merkezinde kazı yapmamaları gerektiğini de ifade eden Avşar, "Bundan önce yapılan kanalizasyon ve su gibi kazıları belediye ekiplerimiz yapıyordu. Fakat doğalgazda bizim müdahale etme gibi bir şansımız yoktur. 4 bar (ölçü birimi) Polietilen ile 19 bar da çelik boru üzerinde basınç var. Vatandaşlarımızdan kesinlikle belediyemizden izinsiz borular üzerinde hiçbir müdahalede bulunmamalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.