Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği Genel Başkanı Taner Ünal, Ankara ve İstanbul'daki mitinge katılımın yüksek olmasını kendi derneklerine bağlayarak ADD'nin bu kalabalığı görünce şaşırdığını söyledi.

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Derneği Genel Başkanı Taner Ünal, Ankara Tandoğan ve İstanbul Çağlayan'daki mitinge katılımın yüksek olmasını kendi derneklerine bağladı. Ünal, başta Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kalabalık karşısında şaşırdığını anlatarak, "Yeterli otobüsü versinler 5 milyon kişiyi istenilen meydana yığarım" dedi.
MİTİNGLERİN ARKASINDA BİZ VARIZ

Taner Ünal, Adana'da 12 Mayıs Cumartesi günü düzenleyecekleri miting öncesi bir basın toplantısı düzenledi. "Irak'ta Amerikan vahşetine son" adı altında düzenlenecek mitingle ülkenin birliği ve vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamayı amaçladıklarını anlatan Ünal, "Türkiye'de en büyük sivil toplum kuruluşlarının yaptığı yürüyüşlerde 200-300 kişi toparlanabiliyordu. Çok küçük ka-labalıklı eylem yaparsınız, kalabalık ufaksa mesajınızı iyi veremezsiniz" diye konuştu. Ankara Tandoğan ve İstanbul Çağlayan'daki mitingin arkasında kendilerinin olduğunu kaydeden Ünal, yürüttükleri çalışmaların bir iki yılın değil 18 yılın birikimi olduğunu dile getirdi. Ünal şunları kaydetti: "Şimdi kalabalıklar ortaya çıkmaya başladı. Biz bu durumdan çok mutlu oluyoruz. İlk ciddi toplulukları biz topladık. Biz köylerde bile bayrak taşıdık. 80 civarında yürüyüş yaptık. Kimi arkadaşlarımız dükkanını, kimi arsasını satarak, cebinden para koyarak bu faaliyetleri sürdürüyor.

5 MİLYON KİŞİYİ TOPLARIM

Flamalarla yürümüyoruz. Vatansever kuvvetler öncesi ülkede huzur var mıydı?" Tandoğan ve Çağlayan'daki mitinge Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Demokratik Sol Parti'nin (DSP) destek vermediğini öne süren Ünal, vatandaşları miting meydanlarına sevkederken fazla zorlanmadıklarını kaydetti. Ünal siyasi belirsizlik olduğu savunarak sözlerine şöyle devam etti "Bize imkan tanınsın açıkça söylüyorum mertçe söylüyorum denemesi bedava 5 milyon kişiyi taşıyacağım otobüsü versinler ben istedikleri meydana 5 milyon kişiyi yığarım."Yeni Şafak