Malatya'da Zirve Yayınevi'ne yapılan ve 3 kişinin başı kesilerek öldürüldüğü kanlı baskının zanlılarından Emre Günaydın tedavi gördüğü hastanede cumhuriyet savcısına ifade verdi

Hıristiyanlık konusunda kitaplar yayınlayan Zirve Yayınevi'nin Malatya İrtibat Bürosu'na yapılan ve 3 kişinin başı kesilerek öldürüldüğü olayın zanlılarından hastanede müşaade altında tutulan Emre Günaydın dün gece sabaha karşı 5 sularında ifade verdi.
İfadesi alınırken oldukça agresif davrandığı belirtilen Günaydın'ın yarından itibaren adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

18 Nisan'da Hıristiyanlık konusunda kitaplar yayınlayan Zirve Yayınevi'nin Malatya İrtibat Bürosu'na yapılan kanlı baskında çalışanlarından Alman vatandaşı Tilnman Geske ile Türk vatandaşı Necati Aydın'ı domuzbağı ile bağlanıp boğazları bıçakla kesilerek öldürülmüş, ağır yaralanan Uğur Yüksel ise hastanede hayatını kaybetmişti.

PENCEREDEN ATLADI
İhbar üzerine olay yerine giden polis, 1'i binadan atlayıp yaralanan 5 zanlıyı gözaltına almıştı. Olayı çok yönlü olarak sürdüren emniyet güçleri şu ana kadar toplam 13 kişiyi gözaltına aldı.
Yakalanacağını anlayınca üçüncü kattaki yayınevinin balkonundan kendini boşluğa bırakarak ağır yaralanan zanlı Emre Günaydın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

KİLİT İSİM GÜNAYDIN

Olayın kilit ismi olan ve polis nezaretinde hastanede 21 gündür tedavi gören Emre Günaydın, doktorların izninin ardından dün gece olayı soruşturan cumhuriyet savcısına ifade verdi.
Yaklaşık 5 saat süren ifade sırasında zanlı Günaydın'ın agresif davrandığı ve ifade esnasında bir psikoloğun da bulunduğu belirtildi.HABER7.