15'inci Kolordu Komutanlığı'na bağlı 1'inci Tugay Komutanlığı'nda görev yapan Binbaşı Osman Uyanır'ın eşi Yüksek Mimar Sevda Uyanır, milletvekili seçilebilmek için AK Parti'den aday adayı oldu.Sevda Uyanır, referans olarak AK Partili Cemal Kamacı, Şaban Dişli ve eski Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen'i gösterdi.

Gazetecilerin "Asker eşisiniz, sorun olur mu?" sorusuna, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak anayasal hakkımı kullanıyorum." karşılığını veren Uyanır, tercihinin gerekçelerini şöyle anlattı: "AK Parti ile fikirlerim uyuşuyor. Görüşlerini beğeniyorum.

Başbakan'ımızın yanında yer almak istiyorum. Onlara destek olmak istiyorum." Sevda Uyanır, dün Sakarya İl Başkanlığı'na gelerek, 22 Temmuz'da milletvekili seçilebilmek için başvurusunu yaptı. Başvuru formunu İl Başkanı Yusuf Alemdar'dan alan Uyanır, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Asker eşi Uyanır, kadınların artık her alanda var olduğunu belirtirken, Başbakan'ın da bu yönde beyanları olduğuna dikkat çekti.

Kocaeli İl Bayındırlık Müdürlüğü'nde müdür yardımcısı olarak görev yaptığını kaydeden Sevda Uyanır, AK Parti'den aday adayı olmasının garipsenecek bir durum olmadığını vurguladı. Uyanır, eşinin, fikirlerine her zaman saygı gösterdiğinin altını çizerek, şöyle konuştu: "Eşim, benim fikirlerime saygılıdır. Zaten kendisi demokrasiye inanan bir insandır. Ayrıca benim de fikirlerime saygı duyar. Özgür ve hür irademle bu yola çıktım.

AK Partilileri tanıma fırsatı buldum. Görüş anlamında araştırdım. Sayın Başbakan'ımızın görüşleri, çalışmaları ilgimi, beğenimi çekti. Ben de içlerinde var olmak istedim. Vatanım, milletim devletim için milletime güzel işler yapmak istiyorum." Duran Savaş, Sakarya

internet haber