Internette soygun tuzağı! Kız arkadaşını 'hayat kadını' olarak gösterdi, kandırdığı genci soydu
11 Mayıs 2007 Cuma 14:20Kartal’da, internette tanıştıkları bir kişiyi uyku ilacı ile etkisiz hale getirerek para, cep telefonu ve kredi kartlarını gasp ettikleri öne sürülen; biri kadın 2 kişi yakalandı.
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda, Uğur Mumcu Mahallesi’nde oturan Barış K.’nın (30) evine giderek bazı eşyalarını gasp ettikleri iddia edilen İbrahim Ç. (34) ile kız arkadaşı Nuray A. (31) gözaltına alındı.
Şubeye getirilerek sorgulanan şüphelilerden İbrahim Ç.’nin, olay öncesi kız arkadaşı Nuray A’yı, bir süre önce internette tanışarak sohbet programı aracılığıyla konuşmaya başladığı Barış K’ya "hayat kadını" olarak tanıttığı belirtildi.
Nuray A’nın görüntülerini de bilgisayardaki kamera aracılığıyla Barış K’ya gösteren İbrahim Ç’nin, ardından sohbet sırasında adresini aldığı Barış K. ile buluşmak istediğini söylediği bildirildi.
İbrahim Ç. ile Nuray A’nın, buluşma teklifini kabul etmesi üzerine evine gittikleri Barış K’yı kahvesine uyku ilacı koyup etkisiz hale getirerek üzerindeki 3 adet cep telefonu, 185 YTL ve 4 adet kredi kartını gasp ettikleri kaydedildi.
Polis yetkilileri, tekstil işiyle uğraşan İbrahim Ç. ile Nuray A.’nın gasp edilen kredi kartlarını şifrelerini bilmedikleri için ATM cihazlarına kaptırdıklarını bildirdiler.
Şubedeki işlemleri tamamlanan 2 şüpheli, Kartal Adliyesi’ne gönderildi.
netgazete