İhlas Eğitim Kurumları öğrencileri, ikiz annesi ünlü sanatçı Eda Özülkü'yü yılın annesi seçti
11 Mayıs 2007 Cuma 15:15 “13 Mayıs Anneler Günü” dolayısıyla İhlas Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından yılın annesi ünlü sanatçı Eda Özülkü seçildi. İhlas Koleji Marmara Evleri Kampüsü’nde düzenlenen etkinliklere İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, Yakuplu Belediye Başkanı Şanver Çolak, Sanatçı Metin Özülkü’nün yanı sıra öğrencilerin anneleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ONLAR HER SEYİMİZ
Programın açılışında bir konuşma yapan İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, her yıl geleneksel olarak ‘Anneler Günü’nü sanat faaliyetleri, yarışmalar ve çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirterek, “Annelik; hem ilk öğretmenlik hem de en kıymetli mesleğin ismidir. Biz bugün Anneler Günü’nü, diğer 364 günden etkin olarak 365 günü gereğince hatırlamak için kutluyoruz. ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’. Bu cümle annelerin kıymetini en güzel şekilde ifade ediyor. Biz bütün annelerin bundan sonra daha mutlu ve huzurlu olmalarını diliyoruz” dedi.
Yakuplu Belediye Başkanı Şanver Çolak ise, her günün anneler günü olduğunu sadece bir günle annelerin hakkının karşılanmayacağını belirtti.

SONSUZ TEŞEKKÜRLER
İhlas Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından yılın sanatçı annesi seçilen Eda Özülkü’nün eşi Metin Özülkü ise kutsal bir meslek olan anneliğin, kadınlara sunulmuş bir lütuf olduğunu kaydetti. Eşi Eda Özülkü’nün mazereti sebebiyle gelemediğini belirten Metin Özülkü, “İhlas Koleji öğrencileri tarafından ‘Yılın sanatçı annesi’ seçilen eşim çok sevindi ve mutlu oldu. Sizlere sonsuz teşekkürlerini iletiyorum. Biz de çok uzun bir süre sonra çocuk sahibi olabildik. Allah’ın bir lütfu olarak ikizimiz oldu. Şimdi 2.5 yaşındalar. Gerçekten çocuk sahibi olmadan anne baba olmanın ne kadar güzel bir şey olduğu bilinemiyor” dedi.

DUYGU DOLU ANLAR
TGRT FM çocuk programları yapımcısı Hülya Düzgün Aksu’nun sunuculuğunu yaptığı “Anneler Günü” etkinliklerinde, İhlas Koleji öğrencileri yazdıkları ‘anne’ temalı şiirlerle annelerine olan minnettarlıklarını ve sevgilerini dile getirirken, salondaki anneler duygulu anlar yaşadı. Öğrencilerin yaptıkları gösteriler ailelerin büyük beğenisini kazanırken, İhlas Eğitim Kurumları, ‘Anneler Günü’ münasebetiyle bütün anne ve çocuklara yemek verdi.

EL EMEĞİ GÖZ NURU
Öte yandan, anneler günü kutlamaları kapsamında, İhlas Marmara Evleri İlköğretim Okulu’nda bir de kermes düzenleniyor. Törenle açılışı yapılan ve 3 gün boyunca açık kalacak kermeste; anneler, el emeği göz nuru çalışmalarını sergiliyor.